REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 300 tys. zł na imprezy. Znamy jednego z artystów, który w przyszłym roku wystąpi w Sanoku (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 300 tys. zł tyle w przyszłorocznym budżecie miasta zostało zabezpieczonych środków na organizacje imprez kulturalnych w 2018 roku w Sanoku. Odpowiednio wcześnie podpisane umowy z artystami, mają na celu zawarcie bardziej korzystnych umów finansowych dla miasta.

konceert

– Podobne kwoty na imprezy kulturalne, koncerty były przeznaczane w ubiegłych latach. Różnica jest taka, że nie czekamy na ostatnią chwilę z wyborem artystów, a już teraz prowadzimy działania związane z kontraktowaniem piosenkarzy czy zespołów na 2018 rok – wyjaśnia Rafał Jasiński, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji w UM Sanok.

O szczegółach za wcześnie mówić, ale według informacji przekazanych przez naczelnika na jednym artyście można „zaoszczędzić” nawet 20 tys zł.

Rafał Jasiński podkreśla ponadto, że wyasygnowane 300 tys. zł nie jest zabezpieczeniem dla trzech imprez, jak można wnioskować z przebiegu ostatniej sesji.

– Nasze trzy główne imprezy planowane do zorganizowania w 2018 roku to: Jarmark Ikon, Karpaty Góry Kultury oraz powrót do koncertowych Dni Sanoka, imprezy skierowanej głównie do mieszkańców naszego miasta. To jednak nie wszystko, bo w tej kwocie będzie organizowany m.in. Dzień Dziecka, Zakończenie Lata, Mikołajki, Wigilia na Rynku czy Sylwester. Ponadto za te pieniądze będziemy wykonywać „domki wystawowe”, które zostaną już do naszej dyspozycji. Z budżetu miasta dofinansowane są również inne imprezy organizowane przez miejskie instytucje kulturalne – precyzuje nasz rozmówca.

Dyskusja podczas Sesji Rady Miasta Sanoka – 26.10.2017Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że jednym z artystów, który wystąpi w przyszłym roku będzie piosenkarka Sylwia Grzeszczak.

Sylwia Grzeszczak – Male Rzeczy

Sylwia Grzeszczak – Karuzela

Sylwia Grzeszczak – Tamta dziewczyna

źródło: youtube.pl / SylwiaGrzeszczak

02-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)