REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Krew, pot i łzy. Wyczerpujące treningi zawodników Samuraja przed mistrzostwami Polski w kickboxingu (VIDEO Z WALK)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnicy Samuraj Sanok wylewają hektolitry potu na intensywnych treningach, które przygotowują naszych reprezentantów do występu w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu (formuła Low-kick). Turniej odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2017 r. w Nowym Targu.

Zawodnicy Samuraj Sanok szykują formę na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Polski w kickboxingu. Decyzję o tym, kto pojedzie na zawody podejmie trener Artur Szychowski. Zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu. Nie należą do najłatwiejszych. O przebiegu przygotowań i nadziejach związanych z wynikami, a także o samym klubie rozmawiamy z prezesem Samuraj Sanok Marcinem Solarzem.

Tomasz Sokołowski – Esanok.pl: Ile osób bierze udział w przygotowaniach? Jak one przebiegają? Ilu zawodników wybierze ostatecznie trener?

MS

Marcin Solarz

Marcin Solarz – prezes Samuraj Sanok: W przygotowaniach bierze udział 6 zawodników. Aktualnie kończy się pierwszy tydzień zajęć, a początki są najcięższe. Zawodnicy sparują, ich obciążenia treningowe są duże. O tym, kto pojedzie decyduje trener Artur Szychowski i to od niego zależy decyzja czy zawodnik jest przygotowany do walki o medale. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że na pewno wystartuje Kamil Rościński najbardziej utytułowany zawodnik Samuraja. Kto jeszcze pokażą najbliższe dwa tygodnie.

T.S.: Na kogo najbardziej liczycie? Kto ma realne szanse na dobry wynik?

M.S.: Na tym etapie przygotowań ciężko powiedzieć. Na pewno w Kamilu pokładamy największe nadzieje na kolejny medal seniorski po zeszłorocznym brązowym medalu w formule K-1 Rules. Co do pozostałych, nie chce wywierać presji wypowiedzią, ponieważ dla większości będzie to pierwszy start. Mogę za to wskazać poprzednie lata, kiedy niemal każdy z zawodników przywoził medal. W sumie klub ma ich już 15 (juniorskich i seniorskich) z oficjalnych MP oraz 3 międzynarodowe z ME i MŚ!

T.S.: Popularność sekcji wzrasta. Co powoduje, że liczba Waszych podopiecznych zwiększa się z tygodnia na tydzień?

box-1514845_1920M.S.: Tak, to prawda. Niemal w każdym tygodniu treningów zgłaszają się nowe osoby, które chcą do nas dołączyć. Jaki jest powód? Myślę że popularność sztuk walki, obecność trenera Artur Szychowskiego, który posiada wielką wiedzę trenerską i umiejętności poparte wieloma medalami imprez ogólnopolskich i międzynarodowych, a także świetna atmosfera na treningach. Kładę na to duży nacisk, ponieważ zależy nam na szkoleniu młodzieży w duchu sportowej walki. W klubie nie ma miejsca na zachowania, które nie mają nic wspólnego ze sportem, dla nas ważna jest postawa na treningu ale też poza nim na co dzień staramy się wprowadzać poczucie wspólnoty bez względu na różnice wieku i na pewno ma to też wpływ na popularność naszego klubu.

ZOBACZ MATERIAŁY VIDEO Z PRZYGOTOWAŃ ZAWODNIKÓW SAMURAJ SANOK DO MP

1

2

3


źródło: Red., materiały nadesłane

03-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)