REKLAMA
REKLAMA

SANOK: O rewitalizacji miasta w latach 2016-2022. Dzisiaj konsultacje

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka informuje, iż trwa ostatni etap tworzenia Aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Sanoka na lata 2016-2022. Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, który znajduje się w kryzysie.  Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanych części miasta i uzupełnienie ich o nowe funkcje.


Na obecnym etapie zakończono przyjmowanie formularzy działań rewitalizacyjnych. Działania, które pokrywały się z wyznaczonym obszarem rewitalizacji i obszarem zdegradowanym zostały uwzględnione w projektowanym dokumencie. Ponadto stworzona została także tabela obejmująca działania spoza wyznaczonych obszarów, które będą oddziaływały na teren całego Miasta Sanoka. Projekt dokumentu oraz mapa obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji jest udostępniona w celu zebrania Państwa opinii i uwag na które czekamy do dnia 17.03.2017 r. Uwagi i opinie można zgłosić w formie elektronicznej na adres: rozwoj@um.sanok.pl lub złożyć w formie papierowej na Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Sanoku, ul. Rynek 1.

Dodatkowo w celu umożliwienia zebrania jak najszerszych opinii mieszkańców oraz pozostałych interesariuszy z terenu Miasta Sanoka dnia 14 marca 2017 r. odbędą się konsultacje społeczne składające się z dwóch etapów:

Etap I – o godzinie 11.00 odbędzie się wyjście w teren na tzw. spacer studyjny. Celem spaceru jest udanie się w miejsca wybranych planowanych projektów rewitalizacyjnych oraz uzyskanie opinii i sugestii interesariuszy w tym zakresie. Planowany czas zakończenia spaceru – godzina 15.00.

Apelujemy o ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych.

Etap II – o godzinie 16.00 – spotkanie podsumowujące prace nad Aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Sanoka w siedzibie Urzędu Miasta w Sanoku. Celem spotkania będzie m.in. przedstawienie dalszej procedury realizacji zapisów dokumentu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach konsultacyjnych!

Dokument roboczy Aktualizacji do pobrania.

foto0071

foto: archiwum Esanok.pl

źródło: Urząd Miasta Sanoka

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)