REKLAMA
REKLAMA

SANOK: O rewitalizacji miasta w latach 2016-2022. Dzisiaj konsultacje

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka informuje, iż trwa ostatni etap tworzenia Aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Sanoka na lata 2016-2022. Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, który znajduje się w kryzysie.  Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanych części miasta i uzupełnienie ich o nowe funkcje.


Na obecnym etapie zakończono przyjmowanie formularzy działań rewitalizacyjnych. Działania, które pokrywały się z wyznaczonym obszarem rewitalizacji i obszarem zdegradowanym zostały uwzględnione w projektowanym dokumencie. Ponadto stworzona została także tabela obejmująca działania spoza wyznaczonych obszarów, które będą oddziaływały na teren całego Miasta Sanoka. Projekt dokumentu oraz mapa obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji jest udostępniona w celu zebrania Państwa opinii i uwag na które czekamy do dnia 17.03.2017 r. Uwagi i opinie można zgłosić w formie elektronicznej na adres: rozwoj@um.sanok.pl lub złożyć w formie papierowej na Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Sanoku, ul. Rynek 1.

Dodatkowo w celu umożliwienia zebrania jak najszerszych opinii mieszkańców oraz pozostałych interesariuszy z terenu Miasta Sanoka dnia 14 marca 2017 r. odbędą się konsultacje społeczne składające się z dwóch etapów:

Etap I – o godzinie 11.00 odbędzie się wyjście w teren na tzw. spacer studyjny. Celem spaceru jest udanie się w miejsca wybranych planowanych projektów rewitalizacyjnych oraz uzyskanie opinii i sugestii interesariuszy w tym zakresie. Planowany czas zakończenia spaceru – godzina 15.00.

Apelujemy o ubiór dostosowany do warunków atmosferycznych.

Etap II – o godzinie 16.00 – spotkanie podsumowujące prace nad Aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Sanoka w siedzibie Urzędu Miasta w Sanoku. Celem spotkania będzie m.in. przedstawienie dalszej procedury realizacji zapisów dokumentu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach konsultacyjnych!

Dokument roboczy Aktualizacji do pobrania.

foto0071

foto: archiwum Esanok.pl

źródło: Urząd Miasta Sanoka

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)