REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Prace przy rozbiórce basenu odkrytego. W maju wejście na plac budowy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa projektowanie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Już za trzy miesiące ruszą prace budowlane. Tymczasem, przeprowadzono pierwsze roboty związane z rozbiórką pływalni zewnętrznej i przygotowaniem terenu dla wykonawcy.

Tomasz Sokołowski

We wtorek w Sanoku odbyło się pierwsze posiedzenie rady projektu budowy Centru Rehabilitacji i Sportu. Wzięli w nimi udział przedstawiciele władz miasta, wydziału inwestycji, MOSiRu, wykonawcy i projektanta. Obecny był również inżynier kontraktu, którego zadaniem jest kontrola przebiegu inwestycji. Omówiono i skorygowano harmonogram prac, przedyskutowano rozłożenie kosztów budowy obiektów. Trwa projektowanie i nie ma zagrożenia, że termin wejścia wykonawcy na teren budowy (maj br.) ulegnie przesunięciu.

Zaskoczył wykonawca, który podczas spotkania wstępnie zadeklarował, że mógłby zakończyć zarówno 1, jak i 2 etap inwestycji już w grudniu 2018 roku. Pierwotnie zakładano, że do września 2018 roku udostępniona zostanie część zakryta i większość strefy rehabilitacji. Basen zewnętrzy miał poczekać do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Możliwości firmy realizującej zadanie to jednak nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze skuteczny montaż finansowy, aby w odpowiednim czasie zapłacić za kolejne fazy robót.

TP

Tadeusz Pióro. Archiwum Esanok.pl

Harmonogram prac zakładający realizację inwestycji na przestrzeni trzech lat nadal obowiązuje. Wiemy, że wykonawca jest w stanie zakończyć zadanie wcześniej, ale będzie to możliwe dopiero wtedy, kiedy uda nam się pozyskać dodatkowe środki. Na ten moment najważniejsze jest to, że projektowanie przebiega bez zakłóceń i że rozpoczęcie budowy w maju nie jest zagrożone – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

TM

Tomasz Matuszewski. Archiwum Esanok.pl

Jestem zaskoczony tym jak prężnie, szybko i sprawnie wykonawca chce przeprowadzić prace. Wiem, że dla firmy realizującej inwestycję będzie to ważny element promocyjny. Na przebieg budowy sanockiego CRiS spogląda wiele innych samorządów – mówi Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i dodaje: – Wszyscy sobie pomagamy, aby w jak najkrótszym czasie uzyskać jak najwięcej pozwoleń, po to, aby realizacja inwestycji przebiegała tak jak sobie to założyliśmy.

13

Tędy będzie prowadzić droga dojazdowa do CRiS w Sanoku. Drzewa widoczne na pierwszym planie zostaną wycięte do końca marca br.

Pracownicy MOSiRu w Sanoku wykonują szereg prac, które mają na celu umożliwienie wejścia na plac budowy wykonawcy. Z pływalni otwartej usunięte zostały elementy metalowe, a w miejscu, w którym planowane jest wybudowanie drogi dojazdowej, konieczna będzie wycinka drzew. Łącznie z terenu obecnego zespołu basenów zniknie 69 drzew. Firma geologiczna wykonuje z kolei odwierty gruntowe w celu zbadania terenu w perspektywie fundamentów. Odwiertów jest już 6, a docelowo będzie ich dwa razy więcej. Dodatkowo w najbliższym czasie konieczne jest uzyskanie 4 pozwoleń na realizację prac.

8

Tutaj powstanie wkrótce 80 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Docelowo, przy CRiS będzie mogło zaparkować 150 osbówek i 14 autobusów. Do dyspozycji będzie również parking przy Arenie Sanok

12

Mniej więcej w tym miejscu znajdować się będzie główne wejście do Centrum Rehabilitacji i Sportu. Będzie ono połączone szerokim pasem z chodnikiem przy głównej drodze.

Wizualizacja Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku  22

źródło: Red., Urząd Miasta w Sanoku

Wybierz pliki

01-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)