REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Prace przy rozbiórce basenu odkrytego. W maju wejście na plac budowy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa projektowanie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Już za trzy miesiące ruszą prace budowlane. Tymczasem, przeprowadzono pierwsze roboty związane z rozbiórką pływalni zewnętrznej i przygotowaniem terenu dla wykonawcy.

Tomasz Sokołowski

We wtorek w Sanoku odbyło się pierwsze posiedzenie rady projektu budowy Centru Rehabilitacji i Sportu. Wzięli w nimi udział przedstawiciele władz miasta, wydziału inwestycji, MOSiRu, wykonawcy i projektanta. Obecny był również inżynier kontraktu, którego zadaniem jest kontrola przebiegu inwestycji. Omówiono i skorygowano harmonogram prac, przedyskutowano rozłożenie kosztów budowy obiektów. Trwa projektowanie i nie ma zagrożenia, że termin wejścia wykonawcy na teren budowy (maj br.) ulegnie przesunięciu.

Zaskoczył wykonawca, który podczas spotkania wstępnie zadeklarował, że mógłby zakończyć zarówno 1, jak i 2 etap inwestycji już w grudniu 2018 roku. Pierwotnie zakładano, że do września 2018 roku udostępniona zostanie część zakryta i większość strefy rehabilitacji. Basen zewnętrzy miał poczekać do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Możliwości firmy realizującej zadanie to jednak nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze skuteczny montaż finansowy, aby w odpowiednim czasie zapłacić za kolejne fazy robót.

TP

Tadeusz Pióro. Archiwum Esanok.pl

Harmonogram prac zakładający realizację inwestycji na przestrzeni trzech lat nadal obowiązuje. Wiemy, że wykonawca jest w stanie zakończyć zadanie wcześniej, ale będzie to możliwe dopiero wtedy, kiedy uda nam się pozyskać dodatkowe środki. Na ten moment najważniejsze jest to, że projektowanie przebiega bez zakłóceń i że rozpoczęcie budowy w maju nie jest zagrożone – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

TM

Tomasz Matuszewski. Archiwum Esanok.pl

Jestem zaskoczony tym jak prężnie, szybko i sprawnie wykonawca chce przeprowadzić prace. Wiem, że dla firmy realizującej inwestycję będzie to ważny element promocyjny. Na przebieg budowy sanockiego CRiS spogląda wiele innych samorządów – mówi Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i dodaje: – Wszyscy sobie pomagamy, aby w jak najkrótszym czasie uzyskać jak najwięcej pozwoleń, po to, aby realizacja inwestycji przebiegała tak jak sobie to założyliśmy.

13

Tędy będzie prowadzić droga dojazdowa do CRiS w Sanoku. Drzewa widoczne na pierwszym planie zostaną wycięte do końca marca br.

Pracownicy MOSiRu w Sanoku wykonują szereg prac, które mają na celu umożliwienie wejścia na plac budowy wykonawcy. Z pływalni otwartej usunięte zostały elementy metalowe, a w miejscu, w którym planowane jest wybudowanie drogi dojazdowej, konieczna będzie wycinka drzew. Łącznie z terenu obecnego zespołu basenów zniknie 69 drzew. Firma geologiczna wykonuje z kolei odwierty gruntowe w celu zbadania terenu w perspektywie fundamentów. Odwiertów jest już 6, a docelowo będzie ich dwa razy więcej. Dodatkowo w najbliższym czasie konieczne jest uzyskanie 4 pozwoleń na realizację prac.

8

Tutaj powstanie wkrótce 80 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Docelowo, przy CRiS będzie mogło zaparkować 150 osbówek i 14 autobusów. Do dyspozycji będzie również parking przy Arenie Sanok

12

Mniej więcej w tym miejscu znajdować się będzie główne wejście do Centrum Rehabilitacji i Sportu. Będzie ono połączone szerokim pasem z chodnikiem przy głównej drodze.

Wizualizacja Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku  22

źródło: Red., Urząd Miasta w Sanoku

Wybierz pliki

01-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)