REKLAMA
przeprosiny
REKLAMA

„Siódemka” wraca do gry. Burmistrz zaakceptuje opinię kuratora

SANOK / PODKARPACIE. Kuratorium Oświaty w Rzeszowie negatywnie zaopiniowało uchwałę rady miasta o stopniowej likwidacji SP 7 w Sanoku. Wygląda na to, że najmniejsza placówka na terenie samorządu nadal będzie funkcjonować, chociaż sanocki magistrat nie otrzymał jeszcze w tej sprawie oficjalnych dokumentów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że opinia odnośnie uchwały podjętej przez radę miasta na ostatniej sesji jest negatywna.

Podkarpacki Kurator Oświaty postanowieniem wyraził negatywną opinie w sprawie stopniowej likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. Została naruszona procedura określona w artykule 59 Ustawy o systemie oświaty – informuje Mariola Kiełboń, rzecznik prasowy rzeszowskiego kuratorium. – Przepisy polskiego prawa nie przewidują stopniowej likwidacji – precyzuje.

Nie otrzymaliśmy do tej pory żadnych dokumentów od Podkarpackiego Kuratora Oświaty odnośnie Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. Sądzę, że odstąpienie od likwidacji placówki jest raczej kierowaniem się wygodą rodziców niż dobrem dzieci. Natomiast niezależnie od tego jaką decyzję podejmie kuratorium, będzie ona zaakceptowana – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

452

10-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)