REKLAMA
REKLAMA

„Siódemka” wraca do gry. Burmistrz zaakceptuje opinię kuratora

SANOK / PODKARPACIE. Kuratorium Oświaty w Rzeszowie negatywnie zaopiniowało uchwałę rady miasta o stopniowej likwidacji SP 7 w Sanoku. Wygląda na to, że najmniejsza placówka na terenie samorządu nadal będzie funkcjonować, chociaż sanocki magistrat nie otrzymał jeszcze w tej sprawie oficjalnych dokumentów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że opinia odnośnie uchwały podjętej przez radę miasta na ostatniej sesji jest negatywna.

Podkarpacki Kurator Oświaty postanowieniem wyraził negatywną opinie w sprawie stopniowej likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. Została naruszona procedura określona w artykule 59 Ustawy o systemie oświaty – informuje Mariola Kiełboń, rzecznik prasowy rzeszowskiego kuratorium. – Przepisy polskiego prawa nie przewidują stopniowej likwidacji – precyzuje.

Nie otrzymaliśmy do tej pory żadnych dokumentów od Podkarpackiego Kuratora Oświaty odnośnie Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. Sądzę, że odstąpienie od likwidacji placówki jest raczej kierowaniem się wygodą rodziców niż dobrem dzieci. Natomiast niezależnie od tego jaką decyzję podejmie kuratorium, będzie ona zaakceptowana – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

452

10-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)