REKLAMA
REKLAMA

SONDA: Mieszkańcy Ustrzyk Dolnych nie chcą kompostowni: „Na pewno lepiej, żeby jej nie było”. „Byłaby uciążliwa dla mieszkańców” (FILM)

SONDA: Mieszkańcy Ustrzyk Dolnych nie chcą kompostowni: „Na pewno lepiej, żeby jej nie było”. „Byłaby uciążliwa dla mieszkańców” (FILM)

05USTRZYKI, ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W gminie Zagórz trwa dyskusja dotycząca budowy kompostowni. Podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się blisko miesiąc temu w Czaszynie, burmistrz Zagórza, zadeklarował rozpoczęcie od nowa, procedur związanych z ewentualną realizacją zadania.

– Zaczynamy wszystko od nowa – zdecydowanie stwierdził burmistrz Ernest Nowak.

Było to efektem sprzeciwu mieszkańców. Podobnie rzecz się miała w Ustrzykach Dolnych. Tam właśnie protesty mieszkańców doprowadziły do wycofania się z pomysłu budowy kompostowni w gminie.

O zmianie lokalizacji dla kompostowni Gazeta Bieszczadzka informowała już w grudniu 2015 roku:

„Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz poinformował, że kompostownia, która miała powstać przy ul. Przemysłowej, obok sortowni znajdzie inną lokalizację. Na zmianę lokalizacji naciskali mieszkańcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Czyste Ustrzyki Dolne”.

Cały artykuł w Gazecie Bieszczadzkiej – kliknij

go3


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nie chcemy być śmietniskiem Podkarpacia! (FILM, ZDJĘCIA)

22-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)