REKLAMA
REKLAMA

SP 4 najlepsza w Polsce! Srebro „trójek”. Jeszcze raz nasze szkoły pokazały unihokejową siłę! (WYNIKI, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Elblągu rozegrano zawody rangi mistrzostw Polski szkół w unihokeju. Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazały się reprezentacje szkół z powiatu sanockiego. Złoty medal przewieźli chłopcy z SP 4, srebrne zawodnicy G 3 i ZS 3. Mogło być jeszcze lepiej, ale nasze zespoły musiały rywalizować nie tylko z przeciwnikami podwójnie zmotywowanymi na walkę ze szkołami z powiatu sanockiego, ale również z… sędziami.

83 zespoły, 1240 uczestników z 13 województw, 214 spotkań rozegranych w 6 halach. Tak w skrócie wyglądała 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”, który rozegrano tradycyjnie w Elblągu. Impreza ma rangę mistrzostw Polski.

Już od 8 lat, szkolne zespoły reprezentujące powiat sanocki wiodą prym nie tylko na wojewódzkim, ale również krajowym podwórku. Z roku na rok, nasze drużyny udowadniają, że Sanok i okolice stoją unihokejem. Dyscyplina rozwija się, czego dowodem jest funkcjonowanie Sanockiej Ligi Unihokeja, Szkolnej Ligi Unihokeja czy choćby powstanie przed rokiem pierwszego w historii miasta ekstraligowego klubu Esanok.pl Wilki.

Przed rokiem, szkoły z terenu powiatu przywiozły z Elbląga worek medali: 2 złote (chłopcy z ZS 3 i G3), 2 srebrne (dziewczęta z ZS i chłopcy z SP 4)  i 1 brązowy (chłopcy z G1). Taki rozwój sytuacji musiał ewidentnie podrażnić wiele unihokejowych ośrodków w Polsce, których przedstawiciele, patrząc na przebieg wydarzeń w tym roku, zdawały się robić wszystko, aby wyeliminować właśnie nasze drużyny.

Chyba nie ma ani jednego trenera reprezentacji szkół z powiatu sanockiego, którzy wróciliby w tym roku z Elbląga bez niedosytu związanego z przebiegiem rozgrywek o mistrzostwo Polski. Również w wymiarze prowadzenia zawodów przez arbitrów. Nawet opiekun mistrzów, Bartłomiej Grega przyznaje bez ogródek, że: – Byłem blisko zawału! Gdyby moja drużyna nie była dwa razy lepsza od finałowego rywala, nie zdobylibyśmy złota. Już na początku meczu mój zawodnik wyleciał na 5-minutową karę, a w dalszej części meczu dostaliśmy jeszcze trzy kary po 2 minuty. Warto zaznaczyć, że z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że mecze sędziowane były w głównej mierze przez zawodników, a nie wykwalifikowanych rozjemców. Przytoczenie wszystkich kontrowersyjnych sytuacji opisywanych przez naszych trenerów nie miałoby większego sensu. Warto jednak dodać, że jedna z nich została opisana w oficjalnym proteście przesłanym do Szkolnego Związku Sportowego.

Dwa nasze zespoły mogą mówić o pechu, gdyż G 1 Sanok przed awansem do drugiej rundy grupowej powstrzymał remis w ostatnim meczu pomiędzy drużynami, którym właśnie taki rezultat dawał promocję do kolejnego etapu, a SP Niebieszczany nie zagrały o medale w wyniku niespodziewanego remisu późniejszego mistrza Polski z SP Chudek (również ostatni mecz grupowy). O ile dla broniącego brązowego medalu sprzed roku G1 Sanok, zajęcie ostatecznie 11. miejsca nie jest spełnieniem unihokejowych marzeń, o tyle kolejne miejsce w krajowej czołówce malutkiej szkoły z Niebieszczan musi być ocenione jako sukces, choć apetyty podopiecznych Krzysztofa Sokołowskiego na pewno były większe.

Złoto, jako jedyni, do Sanoka przywieźli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku. Wygrali wszystkie mecze, pewnie i wysoko. Nie mieli sobie równych. Oprócz drużynowego triumfu, nagrody za indywidualne dokonania trafiły do Krystiana Lisowskiego (najlepszy strzelec – 10 bramek) i Marcela Karnasa (MVP). Zadowolenia z osiągniętego rezultatu nie krył opiekun Bartłomiej Grega.

Dwa lata temu sięgnęliśmy po brąz. Rok temu, było srebro. Teraz udało się zdobyć tytuł z czego bardzo się cieszymy. Mamy świetny zespół, który moim zdaniem, w kolejnych latach, nie będzie miał sobie równych – ocenił szkoleniowiec „czwórki”.

Z kolei srebrny medal zawisł na szyjach dwóch sanockich ekip, które w tym roku broniły mistrzowskiego tytułu. Po minimalnych porażkach w finałach, z 2. lokaty w mistrzostwach Polski cieszyli się gimnazjaliści „trójki” (trener: Adam Dmitrzak, opiekun: Małgorzata Jezior) i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 (trener: Jarosław Dulęba). Obie drużyny, decydującą batalię przegrały po 2:3. Ci pierwsi z Zielonką, drudzy z Nowym Targiem, w którego barwach grali świeżo upieczeni mistrzowie Polski juniorów starszych z Ludźmierza. To również ogromne sukcesy sanockich ekip! Najlepszym strzelcem turnieju szkół średnich został Jakub Sujkowski (11 goli).

Na 4. miejscu turniej zakończyły dziewczęta z SP w Bukowsku (trener: Jakub Barć). Na 6. lokacie sklasyfikowano SP w Niebieszczanach (trener: Krzysztof Sokołowski).

W dalszej części stawki uplasowali się reprezentanci gimnazjalnej „jedynki”. Chłopcy na 11. pozycji (trener: Piotr Zagórski, opiekun: Wacław Kikta), dziewczęta na 14 (trener: Andrzej Ostrowski, opiekun: Marcin Pełech).

Szkoły z powiatu sanockiego jeszcze raz udowodniły, że potrafią grać w unihokeja i że na krajowym podwórku trzeba się z nimi liczyć. W Elblągu, każdego roku stanowimy zwartą i mocno dopingującą się grupę. Teraz, przed naszymi drużynami rok na kolejne ciężkie treningi. W następnych mistrzostwach to my, przyjedziemy nad morze podrażnieni wydarzeniami z maja 2017 i miejmy nadzieję, że zdobycz medalowa będzie jeszcze bardziej okazała.

WYNIKI

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 6:1 SP Subkowy, 4:1 SP Chudek
Grupa 2: 4:0 SP Przykona, 4:0 SP Płoskinia
Półfinał: 4:1 SP Ludźmierz
Finał: 4:0 SP Łęki Szlacheckie

Szkoła Podstawowa w Bukowsku – dziewczęta
Grupa 1: 1:0 SP Wierzchowo, 1:0 SP Żabi Róg, 1:1 SP Sidzina
Grupa 2: 1:2 SP Łubowo, 1:0 SP Orzysz
Półfinał: 0:0 k. 0:2 SP Chudek
O 3. miejsce: 0:4 SP Żabi Róg

Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach – dziewczęta
Grupa 1: 1:3 SP Gdańsk, 3:2 SP Ludźmierz, 4:0 SP Słomkowo Mokre
Grupa 2: 1:1 SP Chudek, 6:1 SP Trzebiatów
O 5. miejsce: 0:0 k. 0:2 SP Orzysz

Gimnazjada

Gimnazjum nr 3 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 6:0 G Kędzierzyn-Koźle, 5:0 G Młynary, 6:1 G Grzmiąca
Grupa 2: 3:3 G Gdynia, 0:1 G Zielonka
Półfinał: 3:0 G Subkowy
Finał: 2:3 G Zielonka

Gimnazjum nr 1 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 2:3 G Łambinowice, 0:0 G Subkowy, 4:2 G Józefina
Miejsca 9-12: 3:2 G Zielona Góra
O 11. miejsce: 5:0 G Grzmiąca

Gimnazjum nr 1 w Sanoku – dziewczęta
Grupa 1: 0:2 G Poznań, 0:0 G Zielona Góra, 1:4 G Nowy Dwór Kwidzyński, 0:5 G Zielonka
Miejsca 13-16: 2:2 k. 4:3 G Skoroszyce
O 13. miejsce: 0:1 G Jasionówka

Licealiada

Zespół Szkół nr 3 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 6:0 LA Gdańsk, 5:0 ZS 1 Swarzędz
Grupa 2: 4:0 ZS 2 Dębica, 3:3 ZSP Łochów
Półfinał: 4:0 ZST Szczecinek
Finał: 2:3 ZSTiP Nowy Targ

1. MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W SANOKU

0

Foto: Marcin Rudy

Skład SP 4: Słapiński Michał, Rudy Kacper, Pielech Kacper, Zieba Mateusz, Michalski Wiktor, Piotrowski Mateusz, Lisowski Krystian, Strzęciwilk Jakub, Izdepski Paweł, Sołtysik Wiktor, Karnas Marcel, Stodolak Adrian. Na zdjęciu nie ma: Starościak Michał. Trener: Bartłomiej Grega.

4. MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA W BUKOWSKU

1Skład SP w Bukowski: Chrząszcz Roksana, Jursa Sara, Klimek Iga, Kowalczyk Daria, Łuszcz Maryna, Łuszcz Oliwia, Ogrodnik Anna, Pleśniarska Aleksandra, Pleśniarska Magdalena, Rakoczy Weronika, Zabiega Kinga, Żytka Emilia. Trener: Jakub Barć.

6. MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA W NIEBIESZCZANACH

2Skład SP Niebieszczany: Joanna Czubek, Monika Hac, Joanna Gołda, Diana Kanciak, Roksana Nowak, Natalia Olejarz, Magdalena Pałys, Kinga Sitarz, Magdalena Femin, Martyna Pałys, Maria Wilk, Wioletta Pałys, Oliwia Wojtuszewska, Paulina Pściuk. Trener: Krzysztof Sokołowski.

2. MIEJSCE: GIMNAZJUM NR 3 W SANOKU

3Skład G 3: Tymoteusz Glazer, Mateusz Rogos, Konrad Kall, Łukasz Gadomski, Witold Pelc, Karol Bill, Jakub Baran, Krzysztof Król, Karol Oklejewicz, Max Kluska, Adrian Milczanowski. Opiekun: Małgorzata Jezior. Trener: Adam Dmitrzak.

2. MIEJSCE: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W SANOKU

1Skład ZS 3: Mateusz Olszowy, Jakub Sujkowski, Michał Nazarkiewicz, Maciej Brukwicki, Dominik Januszczak, Filip Kwolek, Patryk Myćka, Maciej Zygmunt, Kacper Cęgiel , Damian Brejta, Rafał Czytajło,  Marcin Hnat. Trener: Jarosław Dulęba

1

Nasze unihokejowe szkoły, które od lat należą do krajowej czołówki. Gratulacje!

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: materiały nadesłane

22-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)