REKLAMA
REKLAMA

SP 4 najlepsza w Polsce! Srebro „trójek”. Jeszcze raz nasze szkoły pokazały unihokejową siłę! (WYNIKI, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Elblągu rozegrano zawody rangi mistrzostw Polski szkół w unihokeju. Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazały się reprezentacje szkół z powiatu sanockiego. Złoty medal przewieźli chłopcy z SP 4, srebrne zawodnicy G 3 i ZS 3. Mogło być jeszcze lepiej, ale nasze zespoły musiały rywalizować nie tylko z przeciwnikami podwójnie zmotywowanymi na walkę ze szkołami z powiatu sanockiego, ale również z… sędziami.

83 zespoły, 1240 uczestników z 13 województw, 214 spotkań rozegranych w 6 halach. Tak w skrócie wyglądała 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”, który rozegrano tradycyjnie w Elblągu. Impreza ma rangę mistrzostw Polski.

Już od 8 lat, szkolne zespoły reprezentujące powiat sanocki wiodą prym nie tylko na wojewódzkim, ale również krajowym podwórku. Z roku na rok, nasze drużyny udowadniają, że Sanok i okolice stoją unihokejem. Dyscyplina rozwija się, czego dowodem jest funkcjonowanie Sanockiej Ligi Unihokeja, Szkolnej Ligi Unihokeja czy choćby powstanie przed rokiem pierwszego w historii miasta ekstraligowego klubu Esanok.pl Wilki.

Przed rokiem, szkoły z terenu powiatu przywiozły z Elbląga worek medali: 2 złote (chłopcy z ZS 3 i G3), 2 srebrne (dziewczęta z ZS i chłopcy z SP 4)  i 1 brązowy (chłopcy z G1). Taki rozwój sytuacji musiał ewidentnie podrażnić wiele unihokejowych ośrodków w Polsce, których przedstawiciele, patrząc na przebieg wydarzeń w tym roku, zdawały się robić wszystko, aby wyeliminować właśnie nasze drużyny.

Chyba nie ma ani jednego trenera reprezentacji szkół z powiatu sanockiego, którzy wróciliby w tym roku z Elbląga bez niedosytu związanego z przebiegiem rozgrywek o mistrzostwo Polski. Również w wymiarze prowadzenia zawodów przez arbitrów. Nawet opiekun mistrzów, Bartłomiej Grega przyznaje bez ogródek, że: – Byłem blisko zawału! Gdyby moja drużyna nie była dwa razy lepsza od finałowego rywala, nie zdobylibyśmy złota. Już na początku meczu mój zawodnik wyleciał na 5-minutową karę, a w dalszej części meczu dostaliśmy jeszcze trzy kary po 2 minuty. Warto zaznaczyć, że z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że mecze sędziowane były w głównej mierze przez zawodników, a nie wykwalifikowanych rozjemców. Przytoczenie wszystkich kontrowersyjnych sytuacji opisywanych przez naszych trenerów nie miałoby większego sensu. Warto jednak dodać, że jedna z nich została opisana w oficjalnym proteście przesłanym do Szkolnego Związku Sportowego.

Dwa nasze zespoły mogą mówić o pechu, gdyż G 1 Sanok przed awansem do drugiej rundy grupowej powstrzymał remis w ostatnim meczu pomiędzy drużynami, którym właśnie taki rezultat dawał promocję do kolejnego etapu, a SP Niebieszczany nie zagrały o medale w wyniku niespodziewanego remisu późniejszego mistrza Polski z SP Chudek (również ostatni mecz grupowy). O ile dla broniącego brązowego medalu sprzed roku G1 Sanok, zajęcie ostatecznie 11. miejsca nie jest spełnieniem unihokejowych marzeń, o tyle kolejne miejsce w krajowej czołówce malutkiej szkoły z Niebieszczan musi być ocenione jako sukces, choć apetyty podopiecznych Krzysztofa Sokołowskiego na pewno były większe.

Złoto, jako jedyni, do Sanoka przywieźli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku. Wygrali wszystkie mecze, pewnie i wysoko. Nie mieli sobie równych. Oprócz drużynowego triumfu, nagrody za indywidualne dokonania trafiły do Krystiana Lisowskiego (najlepszy strzelec – 10 bramek) i Marcela Karnasa (MVP). Zadowolenia z osiągniętego rezultatu nie krył opiekun Bartłomiej Grega.

Dwa lata temu sięgnęliśmy po brąz. Rok temu, było srebro. Teraz udało się zdobyć tytuł z czego bardzo się cieszymy. Mamy świetny zespół, który moim zdaniem, w kolejnych latach, nie będzie miał sobie równych – ocenił szkoleniowiec „czwórki”.

Z kolei srebrny medal zawisł na szyjach dwóch sanockich ekip, które w tym roku broniły mistrzowskiego tytułu. Po minimalnych porażkach w finałach, z 2. lokaty w mistrzostwach Polski cieszyli się gimnazjaliści „trójki” (trener: Adam Dmitrzak, opiekun: Małgorzata Jezior) i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 (trener: Jarosław Dulęba). Obie drużyny, decydującą batalię przegrały po 2:3. Ci pierwsi z Zielonką, drudzy z Nowym Targiem, w którego barwach grali świeżo upieczeni mistrzowie Polski juniorów starszych z Ludźmierza. To również ogromne sukcesy sanockich ekip! Najlepszym strzelcem turnieju szkół średnich został Jakub Sujkowski (11 goli).

Na 4. miejscu turniej zakończyły dziewczęta z SP w Bukowsku (trener: Jakub Barć). Na 6. lokacie sklasyfikowano SP w Niebieszczanach (trener: Krzysztof Sokołowski).

W dalszej części stawki uplasowali się reprezentanci gimnazjalnej „jedynki”. Chłopcy na 11. pozycji (trener: Piotr Zagórski, opiekun: Wacław Kikta), dziewczęta na 14 (trener: Andrzej Ostrowski, opiekun: Marcin Pełech).

Szkoły z powiatu sanockiego jeszcze raz udowodniły, że potrafią grać w unihokeja i że na krajowym podwórku trzeba się z nimi liczyć. W Elblągu, każdego roku stanowimy zwartą i mocno dopingującą się grupę. Teraz, przed naszymi drużynami rok na kolejne ciężkie treningi. W następnych mistrzostwach to my, przyjedziemy nad morze podrażnieni wydarzeniami z maja 2017 i miejmy nadzieję, że zdobycz medalowa będzie jeszcze bardziej okazała.

WYNIKI

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 6:1 SP Subkowy, 4:1 SP Chudek
Grupa 2: 4:0 SP Przykona, 4:0 SP Płoskinia
Półfinał: 4:1 SP Ludźmierz
Finał: 4:0 SP Łęki Szlacheckie

Szkoła Podstawowa w Bukowsku – dziewczęta
Grupa 1: 1:0 SP Wierzchowo, 1:0 SP Żabi Róg, 1:1 SP Sidzina
Grupa 2: 1:2 SP Łubowo, 1:0 SP Orzysz
Półfinał: 0:0 k. 0:2 SP Chudek
O 3. miejsce: 0:4 SP Żabi Róg

Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach – dziewczęta
Grupa 1: 1:3 SP Gdańsk, 3:2 SP Ludźmierz, 4:0 SP Słomkowo Mokre
Grupa 2: 1:1 SP Chudek, 6:1 SP Trzebiatów
O 5. miejsce: 0:0 k. 0:2 SP Orzysz

Gimnazjada

Gimnazjum nr 3 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 6:0 G Kędzierzyn-Koźle, 5:0 G Młynary, 6:1 G Grzmiąca
Grupa 2: 3:3 G Gdynia, 0:1 G Zielonka
Półfinał: 3:0 G Subkowy
Finał: 2:3 G Zielonka

Gimnazjum nr 1 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 2:3 G Łambinowice, 0:0 G Subkowy, 4:2 G Józefina
Miejsca 9-12: 3:2 G Zielona Góra
O 11. miejsce: 5:0 G Grzmiąca

Gimnazjum nr 1 w Sanoku – dziewczęta
Grupa 1: 0:2 G Poznań, 0:0 G Zielona Góra, 1:4 G Nowy Dwór Kwidzyński, 0:5 G Zielonka
Miejsca 13-16: 2:2 k. 4:3 G Skoroszyce
O 13. miejsce: 0:1 G Jasionówka

Licealiada

Zespół Szkół nr 3 w Sanoku – chłopcy
Grupa 1: 6:0 LA Gdańsk, 5:0 ZS 1 Swarzędz
Grupa 2: 4:0 ZS 2 Dębica, 3:3 ZSP Łochów
Półfinał: 4:0 ZST Szczecinek
Finał: 2:3 ZSTiP Nowy Targ

1. MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W SANOKU

0

Foto: Marcin Rudy

Skład SP 4: Słapiński Michał, Rudy Kacper, Pielech Kacper, Zieba Mateusz, Michalski Wiktor, Piotrowski Mateusz, Lisowski Krystian, Strzęciwilk Jakub, Izdepski Paweł, Sołtysik Wiktor, Karnas Marcel, Stodolak Adrian. Na zdjęciu nie ma: Starościak Michał. Trener: Bartłomiej Grega.

4. MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA W BUKOWSKU

1Skład SP w Bukowski: Chrząszcz Roksana, Jursa Sara, Klimek Iga, Kowalczyk Daria, Łuszcz Maryna, Łuszcz Oliwia, Ogrodnik Anna, Pleśniarska Aleksandra, Pleśniarska Magdalena, Rakoczy Weronika, Zabiega Kinga, Żytka Emilia. Trener: Jakub Barć.

6. MIEJSCE: SZKOŁA PODSTAWOWA W NIEBIESZCZANACH

2Skład SP Niebieszczany: Joanna Czubek, Monika Hac, Joanna Gołda, Diana Kanciak, Roksana Nowak, Natalia Olejarz, Magdalena Pałys, Kinga Sitarz, Magdalena Femin, Martyna Pałys, Maria Wilk, Wioletta Pałys, Oliwia Wojtuszewska, Paulina Pściuk. Trener: Krzysztof Sokołowski.

2. MIEJSCE: GIMNAZJUM NR 3 W SANOKU

3Skład G 3: Tymoteusz Glazer, Mateusz Rogos, Konrad Kall, Łukasz Gadomski, Witold Pelc, Karol Bill, Jakub Baran, Krzysztof Król, Karol Oklejewicz, Max Kluska, Adrian Milczanowski. Opiekun: Małgorzata Jezior. Trener: Adam Dmitrzak.

2. MIEJSCE: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 W SANOKU

1Skład ZS 3: Mateusz Olszowy, Jakub Sujkowski, Michał Nazarkiewicz, Maciej Brukwicki, Dominik Januszczak, Filip Kwolek, Patryk Myćka, Maciej Zygmunt, Kacper Cęgiel , Damian Brejta, Rafał Czytajło,  Marcin Hnat. Trener: Jarosław Dulęba

1

Nasze unihokejowe szkoły, które od lat należą do krajowej czołówki. Gratulacje!

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: materiały nadesłane

22-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)