REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Spacerował z pitbulem bez kagańca, próbował przekupić policjantów. Teraz zamiast mandatu grozi mu 10 lat więzienia

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Turysta z Poznania próbował przekupić policjantów, by skłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Funkcjonariusze chcieli wypisać mężczyźnie mandat, ponieważ spacerował po Polańczyku z pitbullem, który nie miał kagańca. Teraz zamiast mandatu, 33-latkowi grozi do 10 lat więzienia.


Policjanci oddziału prewencji z Rzeszowa, pełniący służbę w Bieszczadach, w sobotnie popołudnie interweniowali w Polańczyku na prośbę turystów, skarżących się na mężczyznę spacerującego z groźnym psem bez nałożonego kagańca. Na ulicy Zdrojowej spotkali mężczyznę na spacerze z pitbullem i poinformowali go, że za popełnione wykroczenie zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

dog-2514721_960_720

33-letni mieszkaniec Poznania, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł, obiecując, że za zaoszczędzone 50 zł – kupi psu kaganiec. Funkcjonariusze od razu poinformowali 33-latka, że jest zatrzymany za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. W chwili wręczania łapówki, 33-latek był trzeźwy. Na poczet przyszłych zobowiązań, policjanci zabezpieczyli u mężczyzny pieniądze w kwocie 700 złotych.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Lesko

26-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)