REKLAMA
REKLAMA

Spacerował z pitbulem bez kagańca, próbował przekupić policjantów. Teraz zamiast mandatu grozi mu 10 lat więzienia

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Turysta z Poznania próbował przekupić policjantów, by skłonić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Funkcjonariusze chcieli wypisać mężczyźnie mandat, ponieważ spacerował po Polańczyku z pitbullem, który nie miał kagańca. Teraz zamiast mandatu, 33-latkowi grozi do 10 lat więzienia.


Policjanci oddziału prewencji z Rzeszowa, pełniący służbę w Bieszczadach, w sobotnie popołudnie interweniowali w Polańczyku na prośbę turystów, skarżących się na mężczyznę spacerującego z groźnym psem bez nałożonego kagańca. Na ulicy Zdrojowej spotkali mężczyznę na spacerze z pitbullem i poinformowali go, że za popełnione wykroczenie zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

dog-2514721_960_720

33-letni mieszkaniec Poznania, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł, obiecując, że za zaoszczędzone 50 zł – kupi psu kaganiec. Funkcjonariusze od razu poinformowali 33-latka, że jest zatrzymany za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. W chwili wręczania łapówki, 33-latek był trzeźwy. Na poczet przyszłych zobowiązań, policjanci zabezpieczyli u mężczyzny pieniądze w kwocie 700 złotych.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Lesko

26-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)