REKLAMA
REKLAMA

ŚREDNIE WIELKIE: Jechał na junaku bez kasku. Miał ponad 3 promile!

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę, który nie miał założonego na głowie kasku. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu.


Wczoraj przed godz. 20, dzielnicowi pełniący służbę w miejscowości Średnie Wielkie zauważyli jadącego drogą motocyklistę. Policjantów zaniepokoił fakt, że kierujący junakiem nie ma założonego na głowie obowiązkowego kasku ochronnego. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trackie rozmowy wyczuli od kierującego alkohol.

Po zbadaniu urządzeniem pomiarowym okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu sanockiego ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna tego samego dnia spożywał alkohol i miał zamiar przejechać na posesję znajdującą się w nieopodal, a o kasku po prostu zapomniał.

Policja przypomina, że osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości kieruje pojazdami mechanicznymi odpowiada za popełnienie przestępstwa. Sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

303-127872

źródło: KPP Sanok

09-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)