REKLAMA
REKLAMA

ŚREDNIE WIELKIE: Jechał na junaku bez kasku. Miał ponad 3 promile!

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę, który nie miał założonego na głowie kasku. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu.


Wczoraj przed godz. 20, dzielnicowi pełniący służbę w miejscowości Średnie Wielkie zauważyli jadącego drogą motocyklistę. Policjantów zaniepokoił fakt, że kierujący junakiem nie ma założonego na głowie obowiązkowego kasku ochronnego. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trackie rozmowy wyczuli od kierującego alkohol.

Po zbadaniu urządzeniem pomiarowym okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu sanockiego ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna tego samego dnia spożywał alkohol i miał zamiar przejechać na posesję znajdującą się w nieopodal, a o kasku po prostu zapomniał.

Policja przypomina, że osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości kieruje pojazdami mechanicznymi odpowiada za popełnienie przestępstwa. Sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

303-127872

źródło: KPP Sanok

09-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)