REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Trzech obywateli Indii i Rosjanin. Nielegalni imigranci zatrzymani na polsko – ukraińskiej granicy

W sobotę 6 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach wspólnie z PSG w Hermanowicach zatrzymali trzech obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Natomiast wczoraj tj. poniedziałek 8 maja funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali obywatela Rosji, który również dokonał nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Dodatkowo zatrzymano obywatela Austrii, który miał go wywieźć na zachód Europy.

Hindusi to mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Cudzoziemcy próbowali początkowo ukryć swoją tożsamość przed funkcjonariuszami SG podając nieprawdziwe dane osobowe. Strażnicy graniczni w lesie odnaleźli dokumenty zatrzymanych mężczyzn, które pomogły ustalić ich tożsamość. Imigranci powiedzieli, że planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy. Za nielegalne przekroczenie granicy cudzoziemcy zostali skazani na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wczoraj w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

14-111289

Natomiast funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali 41 – letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej. Strażnicy graniczni ustali, że mężczyzna wczoraj nielegalnie przekroczył zieloną granicę z Polski na Ukrainę. Planował dostać się do Austrii i tam poszukać pracy. Cudzoziemiec został ukarany mandatem karnym za nielegalne przekroczenie granicy, w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej. Dodatkowo w tym samym dniu (tj. 8 maja) strażnicy graniczni zatrzymali w miejscowości Krościenko 39 – letniego obywatela Austrii narodowości czeczeńskiej, który miał nielegalnego imigranta wywieźć do Austrii. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali 30 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

BiOSG

09-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)