REKLAMA
REKLAMA

Trzech obywateli Indii i Rosjanin. Nielegalni imigranci zatrzymani na polsko – ukraińskiej granicy

W sobotę 6 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach wspólnie z PSG w Hermanowicach zatrzymali trzech obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Natomiast wczoraj tj. poniedziałek 8 maja funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali obywatela Rosji, który również dokonał nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Dodatkowo zatrzymano obywatela Austrii, który miał go wywieźć na zachód Europy.

Hindusi to mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Cudzoziemcy próbowali początkowo ukryć swoją tożsamość przed funkcjonariuszami SG podając nieprawdziwe dane osobowe. Strażnicy graniczni w lesie odnaleźli dokumenty zatrzymanych mężczyzn, które pomogły ustalić ich tożsamość. Imigranci powiedzieli, że planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy. Za nielegalne przekroczenie granicy cudzoziemcy zostali skazani na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wczoraj w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

14-111289

Natomiast funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali 41 – letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej. Strażnicy graniczni ustali, że mężczyzna wczoraj nielegalnie przekroczył zieloną granicę z Polski na Ukrainę. Planował dostać się do Austrii i tam poszukać pracy. Cudzoziemiec został ukarany mandatem karnym za nielegalne przekroczenie granicy, w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej. Dodatkowo w tym samym dniu (tj. 8 maja) strażnicy graniczni zatrzymali w miejscowości Krościenko 39 – letniego obywatela Austrii narodowości czeczeńskiej, który miał nielegalnego imigranta wywieźć do Austrii. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali 30 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

BiOSG

09-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)