REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku broni tytuł w Szkolnej Lidze Unihokeja (ZDJĘCIE)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończono rozgrywki Szkolnej Ligi Unihokeja o Mistrzostwo Sanoka. To już 15. sezon, kiedy uczniowie sanockich podstawówek na przełomie marca i kwietnia (w ciągu 5 tygodni) rywalizują w czasie wolnym, po szkolnych zajęciach o miano najlepszych w naszym mieście. Tytuł mistrzowski obroniła Szkoła Podstawowa nr 4.

Reprezentanci sanockich szkół spotykali się co tydzień w innej szkole grając w systemie „każdy z każdym”. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów w ramach IMS (grają piątoklasiści i młodsi), w których nasze szkoły wiodą prym nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale i ogólnopolskim.

Tegoroczne rozgrywki podobnie jak przed rokiem zdominowała SP4, zdobywając swój czwarty tytuł (przy dwóch SP2, jednym SP6 i ośmiu dla SP1). Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Gregę wygrała 18 z 20 spotkań, większość zdecydowanie i wysoko.

Najlepszymi zawodnikami zostali Krystian Lisowski z SP4 i Hubert Szarzyński z SP1. Najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Hostyńskiego z SP3. Królem strzelców, drugi raz z rzędu został Marcel Karnas z SP4, który zanotował aż 58 trafień (łącznie ma ich równe 120 przez 3 sezony gry). Będzie miał jeszcze okazję poprawić swój dorobek za rok, gdyż jest uczniem klasy IV.

Skład zwycięskiej  drużyny SP4: Szpojnarowicz Dawid, Haduch Hubert (bramkarze), Lisowski Krystian, Karnas Marcel, Starościak Michał, Pielech Kacper, Bobowski Dawid.

Po ostatnim turnieju w SP1 odbyło się podsumowanie rozgrywek, rozdanie medali, dyplomów i nagród  w formie sprzętu sportowego dla wszystkich uczestników ligi. O odpowiednią rangę imprezy i oprawę zadbali sponsorzy: Burmistrz Sanoka, PASS-POL, Trans- Gaz Sanok i MET-JOSZ.

Osobne podziękowania należą się opiekunom drużyn, którzy co zawsze odpowiadają na zaproszenie i w wolnym czasie przyprowadzają swoich podopiecznych, wspierając działania służące rozwojowi zainteresowań uczniów.

Szkolna Liga Unihokeja o Mistrzostwa Sanoka

Końcowa klasyfikacja szkolnej ligi: (punktacja Grand Prix – 1. miejsce w turnieju = 5 punktów, 2. = 4 punkty itd.)

1.       SP4 – 24 pkt.
2.       SP1 – 20 pkt.
3.       SP3 –  14 pkt.
4.       SP6 – 12 pkt.
5.       SP2 – 5 pkt.

Kolejna, XVI edycja już za rok!

1

źródło: materiały nadesłane

21-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)