REKLAMA
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku broni tytuł w Szkolnej Lidze Unihokeja (ZDJĘCIE)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończono rozgrywki Szkolnej Ligi Unihokeja o Mistrzostwo Sanoka. To już 15. sezon, kiedy uczniowie sanockich podstawówek na przełomie marca i kwietnia (w ciągu 5 tygodni) rywalizują w czasie wolnym, po szkolnych zajęciach o miano najlepszych w naszym mieście. Tytuł mistrzowski obroniła Szkoła Podstawowa nr 4.

Reprezentanci sanockich szkół spotykali się co tydzień w innej szkole grając w systemie „każdy z każdym”. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów w ramach IMS (grają piątoklasiści i młodsi), w których nasze szkoły wiodą prym nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale i ogólnopolskim.

Tegoroczne rozgrywki podobnie jak przed rokiem zdominowała SP4, zdobywając swój czwarty tytuł (przy dwóch SP2, jednym SP6 i ośmiu dla SP1). Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Gregę wygrała 18 z 20 spotkań, większość zdecydowanie i wysoko.

Najlepszymi zawodnikami zostali Krystian Lisowski z SP4 i Hubert Szarzyński z SP1. Najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Hostyńskiego z SP3. Królem strzelców, drugi raz z rzędu został Marcel Karnas z SP4, który zanotował aż 58 trafień (łącznie ma ich równe 120 przez 3 sezony gry). Będzie miał jeszcze okazję poprawić swój dorobek za rok, gdyż jest uczniem klasy IV.

Skład zwycięskiej  drużyny SP4: Szpojnarowicz Dawid, Haduch Hubert (bramkarze), Lisowski Krystian, Karnas Marcel, Starościak Michał, Pielech Kacper, Bobowski Dawid.

Po ostatnim turnieju w SP1 odbyło się podsumowanie rozgrywek, rozdanie medali, dyplomów i nagród  w formie sprzętu sportowego dla wszystkich uczestników ligi. O odpowiednią rangę imprezy i oprawę zadbali sponsorzy: Burmistrz Sanoka, PASS-POL, Trans- Gaz Sanok i MET-JOSZ.

Osobne podziękowania należą się opiekunom drużyn, którzy co zawsze odpowiadają na zaproszenie i w wolnym czasie przyprowadzają swoich podopiecznych, wspierając działania służące rozwojowi zainteresowań uczniów.

Szkolna Liga Unihokeja o Mistrzostwa Sanoka

Końcowa klasyfikacja szkolnej ligi: (punktacja Grand Prix – 1. miejsce w turnieju = 5 punktów, 2. = 4 punkty itd.)

1.       SP4 – 24 pkt.
2.       SP1 – 20 pkt.
3.       SP3 –  14 pkt.
4.       SP6 – 12 pkt.
5.       SP2 – 5 pkt.

Kolejna, XVI edycja już za rok!

1

źródło: materiały nadesłane

21-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)