REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Odwiedziny ograniczone do odwołania. Na oddziałach infekcje wirusowe, w powiecie grypa

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim szpitalu ograniczono odwiedzanie chorych. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki, z uwagi na wzmożone przypadki zachorowań na grypę oraz częste infekcje wirusowe u pacjentów.

Lekarze z terenu powiatu sanockiego zgłaszają zwiększoną liczbę przypadków zachorowań na grypę. W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą do ordynatorów, aby ograniczono odwiedziny na oddziałach – mówi Jadwiga Wrótniak, dyrektor do spraw medycznych sanockiego szpitala. Dodaje, że nie jest to bezwzględny zakaz odwiedzin.

To wyraz troski o chorych. Chcemy zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Ponadto wśród naszych pacjentów wzrasta ilość tych, którzy zapadają na infekcje wirusowe – dopowiada dyrektor.

Lekarze przypominają, że objawów grypy nie wolno ignorować. Wysoka temperatura, bóle stawów i mięśni, silne bóle głowy, kaszel i ogólne osłabienie powinny być sygnałem do kontaktu ze specjalistą. Powikłania pogrypowe mogą być niebezpieczne dla organizmu, szczególnie u dzieci.

1727

26-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)