REKLAMA
REKLAMA

O nowosielskich Żydach, ich zwyczajach i kuchni. Wspomnienia o ofiarach holokaustu (ZDJĘCIA)

NOWOSIELCE / PODKARPACIE. Mieszkańcy Nowosielec oraz samorządowcy gminy Zarszyn włączyli się w IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Otwarto wystawę poświęconą nowosielskim Żydom, zaprezentowano film. Przygotowano także tradycyjne, żydowskie potrawy.

Tegoroczne obchody rozpoczęto od upamiętnienia Żydów rozstrzelanych w nowosielskim lesie. Następnie w Domu Kultury otwarto wystawę pt. „Żydzi w Nowosielcach i okolicy”. Była także projekcja filmowa Judaika w sanockim Skansenie.

Wśród mieszkańców wsi znalazły się osoby, które pamiętają swoich żydowskich sąsiadów i współmieszkańców. O swoich przeżyciach i wspomnieniach opowiedzieli zebranym.

47

Na zakończenie uroczystości zaproszono gości do degustacji tradycyjnych dan kuchni żydowskiej.

Tegoroczne IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu zaplanowano od 23 do 27 stycznia. W organizację ich włączyło się 38 miast i miejscowości z terenu Podkarpacia, a w nich władze samorządowe, uczelnie wyższe i szkoły średnie, instytucje kościelne, kulturalne i edukacyjne, a także organizacje pozarządowe.

Centralne obchody w Rzeszowie odbędą się jutro.

foto: UG Zarszyn

26-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)