REKLAMA
REKLAMA

Tor przeszkód z alkogoglami, symulator zderzeń i dachowania. Policjanci udowodnią, że warto zachować ostrożność na drodze

SANOK / PODKARPACIE. „Zwolnij na drodze – wygraj życie”, pod takim hasłem w czwartek w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w środę w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku, policjanci udowodnią przyszłym i świeżo upieczonym kierowcom, że nadmierna prędkość na drogach o jazda po środkach odurzających, to niejednokrotnie przegrane życie.

Inicjatywa zorganizowania tego typu akcji wyszła od kierownictwa szkół w porozumieniu z sanocką policją i przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, a także Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku.

Akcja ” Zwolnij na drodze – wygraj życie” skierowana jest do uczniów szkół średnich, zarówno tych, którym niedawno nadano uprawnienia do kierowania pojazdami, jak też przyszłych kierowców. Działania mają na celu zwiększyć u kierujących wyobraźnię na drodze oraz przestrzec amatorów czterech kółek przed brawurą, nadmierną prędkością oraz wsiadaniem za kierownicę pod wpływem środków psychoaktywnych.

Aby  wykłady przyniosły właściwy skutek, każdy z uczestników będzie mógł na własnej skórze przetestować symulator zderzeń oraz symulator dachowania. Będzie można również spróbować pokonać prosty tor przeszkód w alkogoglach.

12

Akcja ma pokazać młodym kierowcom, że nie warto pędzić z zabójczą prędkością i wsiadać za kółko po środkach odurzających. Foto: zdjęcie ilustracyjne, archiwum esanok.pl

28-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)