REKLAMA
REKLAMA

Tor przeszkód z alkogoglami, symulator zderzeń i dachowania. Policjanci udowodnią, że warto zachować ostrożność na drodze

SANOK / PODKARPACIE. „Zwolnij na drodze – wygraj życie”, pod takim hasłem w czwartek w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w środę w Zespole Szkół Nr 3 w Sanoku, policjanci udowodnią przyszłym i świeżo upieczonym kierowcom, że nadmierna prędkość na drogach o jazda po środkach odurzających, to niejednokrotnie przegrane życie.

Inicjatywa zorganizowania tego typu akcji wyszła od kierownictwa szkół w porozumieniu z sanocką policją i przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, a także Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku.

Akcja ” Zwolnij na drodze – wygraj życie” skierowana jest do uczniów szkół średnich, zarówno tych, którym niedawno nadano uprawnienia do kierowania pojazdami, jak też przyszłych kierowców. Działania mają na celu zwiększyć u kierujących wyobraźnię na drodze oraz przestrzec amatorów czterech kółek przed brawurą, nadmierną prędkością oraz wsiadaniem za kierownicę pod wpływem środków psychoaktywnych.

Aby  wykłady przyniosły właściwy skutek, każdy z uczestników będzie mógł na własnej skórze przetestować symulator zderzeń oraz symulator dachowania. Będzie można również spróbować pokonać prosty tor przeszkód w alkogoglach.

12

Akcja ma pokazać młodym kierowcom, że nie warto pędzić z zabójczą prędkością i wsiadać za kółko po środkach odurzających. Foto: zdjęcie ilustracyjne, archiwum esanok.pl

28-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)