REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: „Trzeźwy poranek” na dzień dobry

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości oraz jeden kierowca w stanie po użyciu alkoholu – to bilans wczorajszych działań „Trzeźwy Poranek”. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 900 kierowców.


Policjanci ruchu drogowego z komendy w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili kontrole w ramach kolejnej akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano 922 kierowców.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał 0,98, a drugi 0,67 promila alkoholu w organizmie.

U kierowcy w stanie po użyciu alkoholu badanie wykazało 0,21 promila alkoholu.

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z ruchu tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zgodnie z obowiązującym prawem, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

alkomat101-kwp9

źródło: KPP Ustrzyki

05-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)