REKLAMA
REKLAMA

Karetka jechała do Niebieszczan 9 minut, a nie pół godziny

SANOK / PODKARPACIE. Ratownicy medyczni z Sanoka zaprzeczają, by karetka pogotowia ratunkowego dotarła na miejsce wypadku w Niebieszczanach pół godziny od tragicznego zdarzenia.

Po śmiertelnym wypadku w komentarzach pojawiły się informacje, że karetka jechała do wsi pół godziny.

– To stawia nas w złym świetle, dlatego pragniemy, by ta sprawa została wyjaśniona – mówi Janusz Bukład, przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Medycznych przy sanockim szpitalu. – Trzeba podziękować też ludziom, którzy udzielili pierwszej pomocy.

Ratownicy wiedzą z doświadczenia, że tak dramatyczne zdarzenia powodują różne reakcje.

– Ludzie w traumatycznej sytuacji bardzo subiektywnie odczuwają upływ czasu, ale trzeba brać pod uwagę fakty. Wszystko jest zarejestrowane i można sprawdzić, jaki był czas dojazdu karetki – dodaje Janusz Bukład.

Henryk Przybycień, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sanoku informuje, że od momentu wezwania do przyjazdu karetki na miejsce wypadku upłynęło 9 minut. O godz. 17.02 dyspozytor otrzymał zgłoszenie, natomiast o godz. 17.11 karetka, która jechała z Dąbrówki, była na miejscu. O godz. 17.06 zlecenie otrzymało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

niebieszczany3042017_2

red.
foto: sanok112.pl

05-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)