REKLAMA
REKLAMA

Turniej wiedzy pożarniczej w Porażu

23 lutego 2017 r. w Domu Strażaka w Porażu odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Zagórz.

Młodzi adepci pożarnictwa na początek zmierzyli się z pisemnym testem. Ich zadaniem było zakreślenie w ustalonym czasie poprawnych odpowiedzi. Najlepsze „piątki” w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskały awans do rundy finałowej.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju (fot. arch SP Poraż)

W finałowej części turnieju zawodnicy udzielali ustnych odpowiedzi na trzy pytania z wylosowanych przez siebie zestawów. Po niezwykle wyrównanej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji ostateczna klasyfikacja w kategorii uczniów szkół podstawowych ułożyła się następująco: Kacper Fal (SP Zagórz), Natalia Oleksów  (SP Czaszyn), Paweł Kula (SP Łukowe).

Wśród gimnazjalistów triumfował Kamil Krajnik (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej) wyprzedzając Daniela Furdaka (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej) oraz Michała Nesytto (Gimnazjum w Zagórzu).

Zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych daje przepustkę do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych. Zwycięzcy gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pozostałych uczestników pożarniczej rywalizacji zostali uhonorowani dyplomami i upominkami. W ceremonii ich wręczania wzięli udział m.in.: burmistrz Zagórza Ernest Nowak i radny Rady Miejskiej Krzysztof Bryndza oraz członkowie komisji egzaminacyjnej w osobach: st. kpt. mgr inż. Roberta Wojciechowskiego – z-cy naczelnika wydziału Wydział Operacyjno-Rozpoznawczego PSP w Sanoku, Bogusława Mołczana – komendanta gminnego ZOSP RP w Zagórzu oraz Andrzeja Siwca – przedstawiciela UMiG w Zagórzu.

materiały nadesłane

27-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)