REKLAMA
REKLAMA

Turyści wołali o pomoc na Caryńskiej. Wcześniej zeszła tam lawina (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobotę 21 stycznia około 18 do stacji rejonowej w Ustrzykach Górnych dotarło zgłoszenie, poprzez aplikację „Ratunek”, o zabłądzeniu dwójki turystów na Połoninie Caryńskiej w rejonie zejścia ostatniej lawiny.

Do działań poszukiwawczych zadysponowani zostali uczestnicy centralnego szkolenia lawinowego GOPR, odbywającego się w schronisku „Pod Małą Rawką”. Po upływie około 40 min. ratownicy dotarli do zaginionych, udzielili niezbędnej pomocy oraz sprowadzili na przełęcz Wyżniańską.

gopr

Bieszcadzkim goprowcom w akcji pomogli koledzy z grupy Krynickiej, Podhalańskiej, Beskidzkiej, Jurajskiej oraz Wałbrzysko-Kłodzkiej.

W dniu 19.01.2017 ratownicy biorący udział w szkoleniu lawinowym zauważyli na południowo-zachodnim stoku Połoniny Caryńskiej lawinisko. W miejsce udał się patrol Służby Śniegowo-Lawinowej w celu dokonania pomiarów. Lawina zeszła powyżej szlaku zielonego prowadzącego z Przełęczy Wyżniańskiej na Połoninę Caryńską. Miejsce to jest dosyć często uczęszczane przez narciarzy.

Ratownicy przypominają, że panują trudne warunki do uprawiania turystyki pieszej na szlakach oraz obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. Proszą o rozsądek i rozwagę przy planowaniu wycieczek. Codziennie aktualizowane komunikaty lawinowe są dostępne na stronie TUTAJ.

 

źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR/fb

23-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)