REKLAMA
REKLAMA

Upał i roczne dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Błyskawiczna reakcja policjantów

PODKARPACIE. Policjanci pomogli uwolnić dziecko, które przypadkowo zatrzasnęło się w samochodzie. Pomoc wezwała matka. Ponieważ nie było innej możliwości, policjanci wybili szybę i wyciągnęli dziecko z samochodu.

Wczoraj około godziny 13, policjanci zostali zawiadomieni, że na parkingu przy ul. Siemiradzkiego w Rzeszowie w zaparkowanym samochodzie zatrzasnęło się dziecko. Policjantów wezwała matka, gdy okazało się, że nie może otworzyć drzwi auta.

Skierowany na miejsce patrol zastał kobietę i zatrzaśniętą w samochodzie roczną dziewczynkę. Z uwagi na panującą temperaturę oraz brak możliwości szybkiego otworzenia samochodu, co mogło spowodować zagrożenie dla życia dziecka, policjanci za zgodą matki rozbili szybę. Ponieważ reakcja na zdarzenia była natychmiastowa dziecku nic się nie stało i zostało pod opieką matki.

Policjanci ustalili, że do tej sytuacji doszło przypadkowo, podczas wkładania dziecka do fotelika, zamek automatycznie się zablokował i zamknęły się drzwi.

W tym przypadku niezwłocznie interwencja zapobiegła zagrożeniu. Jednak policjanci przestrzegają przed pozostawianiem, nawet na chwilę, w samochodach dzieci lub zwierząt. Panujące temperatury powodują błyskawiczne nagrzewanie wnętrza auta. Stanowi to realne zagrożenie dla życia osób lub zwierząt pozostających w środku. Apelujemy, aby w przypadku zauważenia takiej sytuacji niezwłocznie zawiadomić służby.

Źródło: KMP Rzeszów

10-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)