REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

UWAGA! IMGW ostrzega przed burzami z gradem na Podkarpaciu

REGION / PODKARPACIE. IMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że od godz. 15.00 we wtorek 30 maja do godziny 3.00 31 maja na Podkarpaciu mogą pojawić się burze z gradem.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może wystąpić także grad. Prawdopodobieństwo prognozy oszacowano na 85 %.

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne podtopienia.

Przypominamy, że w związku z ostrzeżeniem warto zabezpieczyć przed burzami mieszkania i domy oraz inne mienie, chociażby przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, pozostające na balkonach, parapetach okien itp.

Pamiętajmy o samochodach, które nie powinny znajdować się w okolicy drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.

źródło: IMGW

30-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)