REKLAMA
REKLAMA

Weszła do domu i ukradła portfel. Gdy zobaczyła policjantów wyrzuciła „łup” do rowu

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zauważyli jak idąca drogą kobieta na ich widok nerwowo odrzuciła do rowu portfel i zaczęła uciekać w przeciwnym kierunku. Okazało się, że chwilę wcześniej ukradła portfel z jednego z domów. Kobieta została zatrzymana. Usłyszała już zarzut.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 10. Sanoccy policjanci z zespołu ruchu drogowego patrolowali miejscowość Bażanówka, zwracając szczególną uwagę na kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie ich uwagę zwróciła kobieta, która szła poboczem. Na widok funkcjonariuszy odrzuciła do rowu portfel i szybkim krokiem zaczęła oddalać się w przeciwnym kierunku.

Policjanci zatrzymali kobietę, którą okazała się 41-letnia obywatelka Rumunii. Po rozpytaniu przyznała się, że ukradła portfel wraz z pieniędzmi z jednego z domów. Złodziejka wykorzystała fakt pozostawienia klucza w zamku drzwi oraz chwilową nieobecność mieszkanki. Po wejściu do środka przeszukała pomieszczenia i ukradła portmonetkę znajdującą się w torebce. Wewnątrz znajdowało się ponad tysiąc złotych.

Funkcjonariusze oddali pokrzywdzonej odzyskany portfel wraz z całą zawartością. 41-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Kobieta usłyszała zarzut włamania. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Policja przypomina o prawidłowym zabezpieczaniu mieszkania. Zawsze należy dokładnie pozamykać drzwi i okna, a klucz trzymać przy sobie. Złodziej jest w stanie wykorzystać nawet kilkuminutową nieobecność domowników i zabrać z wnętrza domu pieniądze, biżuterię oraz inne cenne przedmioty.

303-124499

KPP Sanok

21-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)