REKLAMA
REKLAMA

Wypłata pożyczki na kartę przedpłaconą? Dla kogo?

Chcesz zaciągnąć pożyczkę pozabankową? Nie masz konta bankowego lub z powodu zajęcia komorniczego nie możesz z niego skorzystać? Wszystko wskazuje na to, że już niebawem zaciągniecie pożyczki bez konta będzie możliwe. W jaki sposób? Dzięki kartom przedpłaconym. Jednym z warunków, jakie stawiają przed potencjalnymi klientami firmy pożyczkowe jest konieczność posiadania konta bankowego. Na rachunek w banku wpływają pieniądze z pożyczki, jest on również niezbędny do weryfikacji danych osobowych.

Weryfikacja danych a rachunek bankowy

Kiedy pożyczkodawca otrzyma wypełniony wniosek pożyczkowy musi sprawdzić, czy osoba, która chce pożyczyć pieniądze, jest rzeczywiście tą, za którą się podaje. Taka procedura pozwala wyeliminować ryzyko nadużyć i oszustw, polegających na zaciąganiu pożyczek na inne osoby.

Jak zweryfikować dane?

Aby zweryfikować swoje dane, pożyczkobiorca musi wykonać przelew na rachunek pożyczkodawcy. Kwota przelewu jest symboliczna i w zależności od firmy pożyczkowej wynosi od 0,01 do 1 zł.

Gdy pożyczkodawca otrzyma pieniądze, będzie mógł porównać dane właściciela rachunku bankowego z danymi, które zostały wpisane we wniosku.Jeśli informacje się zgadzają – następuje proces dalszej analizy wniosku. Jeśli są inne, wniosek pożyczkowy zostaje odrzucony.

Weryfikacja danych bez przelewu

Niektórzy pożyczkodawcy umożliwiają potencjalnym klientom weryfikację danych bez przelewu bankowego. Do weryfikacji bez przelewu służą specjalne aplikacje, które łącząc się z rachunkiem bankowym, przekazują pożyczkodawcom niezbędne informacje.

Warto pamiętać jednak, że choć aplikacje umożliwiają zweryfikowanie tożsamości bez przelewu złotówki, aby z nich skorzystać trzeba posiadać konto bankowego. Co jednak z osoba, które chcą pożyczyć pieniądze, nie posiadając rachunku w banku?

Pożyczka bez konta bankowego

Osoba, która nie posiada konta w banku ma obecnie właściwie zerowe szanse na otrzymanie pożyczki online. Choć o dodatkowe pieniądze może wnioskować w siedzibie firmy pożyczkowej (otrzymując pożyczkę w gotówce), takie rozwiązanie jest już zdecydowanie bardziej skomplikowane i czasochłonne niż pożyczka przez internet. Zwłaszcza dla osób, które mieszkają na wsiach lub w małych miasteczkach, w których szybkie pożyczki pozabankowe nie są dostępne.

Konto zajęte przez komornika

Podobnie wygląda sytuacja osób, które posiadają rachunek bankowy, zajęty przez komornika. Choć w tym przypadku potencjalny pożyczkobiorca mógłby zweryfikować swoje dane poprzez aplikację, z pieniędzy wypłaconych na konto nie będzie w stanie skorzystać.

Pożyczka na kartę przedpłaconą – sposób na chwilówkę bez konta bankowego

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem sytuacja osób, które nie posiadają rachunku bankowego lub ich konto zostało zajęte przez komornika, diametralnie się zmieni. Wszystko za sprawą pożyczkę na karty pre-paid.

Karta przedpłacona – jak to działa?

Pożyczki na kartę to alternatywa dla tradycyjnych chwilówek. Pożyczając pieniądze w ten sposób, otrzymasz od pożyczkodawcy specjalną kartę przedpłaconą, na którą zostanie przelana kwota pożyczki. Pieniądze będziesz mógł wypłacić w każdym bankomacie. Karta umożliwia także realizację transakcji przez internet i wykonywanie płatności w sklepach.

Aby zrozumieć mechanizm działania jeszcze lepiej…

Mechanizm działania takiej pożyczki można porównać do mechanizmu działania telefonii komórkowej na kartę (pre-paid). Kiedy zasilisz swoją kartę dodatkowymi środkami, będziesz mógł wykorzystać je na rozmowy, SMS-y czy połączenia z internetem. Kiedy wykorzystasz środki, możesz ponownie doładować konto.

Zaciągając pożyczkę pre-paid, pożyczkodawca prześle na Twoją kartę określoną kwotę. Możesz wykorzystać ją na dowolny cel. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po spłacie zobowiązania ponownie zasilić kartę kolejną pożyczką.

Karta przedpłacona a karta do rachunku bankowego

Sposób użytkowania karty przedpłaconej nie różni się właściwie od sposobu użytkowania tradycyjnej karty do rachunku bankowego. W obu przypadkach można używać karty w stacjonarnych sklepach, robić zakupy w sklepach internetowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i za granicą.

Jedyną różnicą jest fakt, iż karta przedpłacona nie jest połączona z Twoim rachunkiem bankowym, a jedynie z rachunkiem technicznym. To właśnie na rachunek techniczny pożyczkodawca przesyła kwotę pożyczki, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel.

unnamed

Pożyczka na kartę przedpłaconą – dlaczego warto?

Pożyczka na kartę pre-paid to wygoda, minimum formalności oraz… dyskrecja. Korzystając z karty na Twoim konie bankowym nie będzie śladu pożyczki, a sama karta nie różni się niczym od innych, wydawanych przez banki.

Pożyczka na kartę przedpłaconą – wydajesz tyle, ile masz

Ogromnym walorem korzystania z karty przedpłaconej jest fakt, że nie wydasz większej kwoty niż planowałeś. Karta pre-paid nie posiada bowiem linii kredytowej czy debetu. Jeśli wysokość pożyczki wynosi 1500 zł, dokładnie taką kwotą będziesz mógł dysponować. Dzięki pożyczce na kartę będziesz w stanie lepiej kontrolować i planować swoje finanse.

Bezpieczeństwo środków

Ze względu na fakt, że karta przedpłaona nie jest połączona z rachunkiem w Twoim banku, w przypadku kradzieży karty nie narazisz się na utratę własnych pieniędzy.

Minimum formalności, szybki czas weryfikacji wniosku

Pożyczka na kartę to minimum formalności, szybki czas weryfikacji wniosku i niemal natychmiastowa wypłata środków. Pieniądze będzie można otrzyma nawet w ciągu 15 minut od pozytywnej decyzji pożyczkodawcy, a do zaciągnięcia zobowiązania wystarczy jedynie dowód osobisty.

Atrakcyjne zniżki i programy lojalnościowe

Korzystając z karty, będziesz mógł przystąpić do atrakcyjnych programów lojalnościowych i otrzymywać zniżki na ubrania, artykuły spożywcze, rozrywkę (np. kina czy kręgielnie), kosmetyki, wyposażenie domu czy wydatki związane z użytkowaniem samochodu.

Brak weryfikacji w BIK-u i bazach dłużników

Podobnie jak w przypadku szybkich pożyczek przez internet, pożyczkodawcy, oferujący pożyczki na kartę nie będą weryfikować danych potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej i Biurach Informacji Gospodarczej.

Oczywiście nie będzie to zasadą w przypadku wszystkich pożyczkodawców. Z powodzeniem można założyć jednak, że wymagania, stawiane pożyczkobiorcom będą takie same dla chwilówek i pożyczek pre-paid. Źródło: https://chwilowo.pl/prasa/pozyczka-na-karte-przedplacona-sprawdz-korzysci/

Darmowe pożyczki na kartę

Ze względu na to, że żaden z polskich pożyczkodawca nie oferuje obecnie pożyczek na kartę, nie wiadomo jeszcze, czy w ten sposób będzie można pożyczy pieniądze całkiem za darmo. Można przypuszczać jednak, że kiedy pożyczki pre-paid pojawią się na naszym rynku, firmy pożyczkowe zrobią naprawdę wiele, by zainteresować klientów swoją ofertą. Elementem działań marketingowych mogą by atrakcyjne rabaty, promocje lub właśnie darmowe pożyczki.

Czy pożyczka na kartę jest bezpieczna?

Zaciągając pożyczkę na kartę pożyczkobiorca nie weryfikuje swoich danych przy pomocy transferu środków. W sposób zupełnie naturalny pojawia się więc pytanie, czy takie pożyczki są bezpieczne i w jaki sposób pożyczkodawcy sprawdzają tożsamość swoich klientów. W większości przypadków sprawdzenia danych pożyczkobiorcy dokonuje kurier, który dostarcza pod wskazany adres umowę pożyczkową i kartę pre-paid.

Po weryfikacji danych na podstawie dowodu osobistego, karta przedpłacona zostaje wydana.

Artykuł sponsorowany

21-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook