REKLAMA
REKLAMA

Wielkiemu Rybakowi serc ludzkich. 10 lat „Papieskiej Barki”

TREPCZA / PODKARPACIE. Mija dekada lat, gdy na brzegu placu w bliskości nowego kościoła „zacumowała” Papieska Barka. Pomnik w tej rzadko spotykanej formie wyrósł z miłości i wdzięczności naszemu Wielkiemu Rodakowi za Jego wspaniały, blisko 27-letni Pontyfikat.

Powstał dzięki zaangażowaniu nie tylko miejscowych parafian, ale również darom serca młodych rodaków, których znaczna liczba znalazła się poza granicami Polski. Jan Paweł II do końca swych dni pozostał niezłomnym sternikiem łodzi kościoła Chrystusowego.

Jubileusz 10-lecia Papieskiej Barki i 20-lecia pobytu Jana Pawła II na Podkarpaciu /w Dukli i Krośnie/ jest dobrą okazją do wielopokoleniowego spotkania (dzieci, młodzieży oraz dorosłych) w radosnej atmosferze. Przez te lata plac przy Papieskiej Barce był świadkiem wielu niezapomnianych wydarzeń o charakterze nie tylko modlitewno-religijnym (plenerowe Msze uzdrowienia, charytatywne koncerty muzyczne, nocne kolędowania przy „Szopce pod gwiazdami”, spotkania integracyjne), ale również kulturalno-sportowo-rekreacyjnym jak: Festiwal Kultury Angielsko-Polskiej, koncerty młodzieżowej orkiestry dętej, pieśni religijnej i patriotycznej SOUL, wyścig rowerowy o puchar św. Krzysztofa, moto-majówka, mini auto rally show i wiele, wiele innych. Jubileuszowe spotkanie wypełnią gry, zabawy i konkursy oraz występy na pobliskiej mini-estradzie. Każdy z chętnych będzie miał szansę wziąć w nich udział. Dla zwycięzców przewidziane są ciekawe nagrody. Całość zwieńczy koncert muzyczny, którego gospodarzem będzie kompozytor i multi-instrumentalista Marek Dziok, autor nagranej na płytę pieśni „Święty Janie Pawle…” Jej wspólne wykonanie stanie się obok „Barki” finałem niedzielnego spotkania, zaś płyta z podpisem cenną pamiątką.

Szczegółowy program jubileuszowego spotkanie przy Papieskiej Barce będzie podany w bliskości wydarzenia, którego ostateczny termin będzie wkrótce zatwierdzony /jedna z wakacyjnych niedziel/.

barka

materiały nadesłane

31-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)