REKLAMA
REKLAMA

Wolontariusze z Zagórza wyróżnieni w Warszawie! Film wybrano spośród 400 nadesłanych prac (ZDJĘCIA, FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Zagórzu otrzymał prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Wolontariusz Roku” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W konkursowej pracy wolontariusze zaprezentowali swoje działania na rzecz innych. Film został wybrany spośród 400 nadesłanych prac i otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Nagrodę wolontariusze odebrali osobiście z rąk Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 21 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jestem dumna z tego, że mogę was dziś gościć i przebywać wśród ludzi, którzy czynią dobro. Czujecie taką potrzebę, ale jednocześnie dajecie siebie drugiemu człowiekowi: koleżance, koledze, czasami rodzinie, sąsiadce. Nawet nie wiecie, a dorośli już wiedzą ile przy tej okazji się uczycie – powiedziała pani minister, zwracając się do zebranych. Te słowa z pewnością stanowić będą zachętę i motywację do kontynuowania działań na rzecz innych.

Serdeczne gratulacje młodzi wolontariusze otrzymali również od Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Małgorzaty Rauch, która wyraziła ogromne zadowolenie i dumę z osiągnięć wyróżnionych dwóch szkół z Podkarpacia, tj. SP w Zagórzu oraz LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Opiekunami woluntariuszy są Agata Macinkowska i Mariola Hydzik.
Nagrodzonym życzymy niegasnącego zapału i otwartości na potrzeby innych.

Relacje oraz zdjęcia z gali można obejrzeć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

materiały nadesłane

27-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)