REKLAMA
REKLAMA

Wolontariusze z Zagórza wyróżnieni w Warszawie! Film wybrano spośród 400 nadesłanych prac (ZDJĘCIA, FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Zagórzu otrzymał prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Wolontariusz Roku” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W konkursowej pracy wolontariusze zaprezentowali swoje działania na rzecz innych. Film został wybrany spośród 400 nadesłanych prac i otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Nagrodę wolontariusze odebrali osobiście z rąk Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 21 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jestem dumna z tego, że mogę was dziś gościć i przebywać wśród ludzi, którzy czynią dobro. Czujecie taką potrzebę, ale jednocześnie dajecie siebie drugiemu człowiekowi: koleżance, koledze, czasami rodzinie, sąsiadce. Nawet nie wiecie, a dorośli już wiedzą ile przy tej okazji się uczycie – powiedziała pani minister, zwracając się do zebranych. Te słowa z pewnością stanowić będą zachętę i motywację do kontynuowania działań na rzecz innych.

Serdeczne gratulacje młodzi wolontariusze otrzymali również od Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Małgorzaty Rauch, która wyraziła ogromne zadowolenie i dumę z osiągnięć wyróżnionych dwóch szkół z Podkarpacia, tj. SP w Zagórzu oraz LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Opiekunami woluntariuszy są Agata Macinkowska i Mariola Hydzik.
Nagrodzonym życzymy niegasnącego zapału i otwartości na potrzeby innych.

Relacje oraz zdjęcia z gali można obejrzeć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

materiały nadesłane

27-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)