REKLAMA
REKLAMA

Wszystko stracili w pożarze. GOPS chce im pomóc stanąć na nogi (ZDJĘCIA)

POSADA JAĆMIERSKA / PODKARPACIE. Pogorzelcy z Posady Jaćmierskiej, którzy wczoraj stracili dach nad głową, dramatycznie potrzebują pomocy. To dwoje starszych, schorowanych osób oraz niepełnosprawny syn. Dzisiaj pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ustalą, czy rodzina zdecyduje się na odbudowę domu, czy wybierze alternatywne rozwiązania. Wsparcie podczas ewentualnej zbiórki deklaruje Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Nowosielcach.

Z informacji jakie otrzymaliśmy w zarszyńskim GOPS wynika, że jeszcze dzisiaj pracownicy pomocy społecznej mają spotkać się z pogorzelcami.

Wstępnie rodzina zadeklarowała chęć odbudowy spalonego budynku. Natomiast nasi pracownicy ustalą, czy jest to realne – mówi Beata Stankiewicz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarszynie.

Wstępnie strażacy oszacowali straty na około 150 tysięcy złotych. Budynek nie był ubezpieczony. Mieszkały  w nim trzy osoby.

Wsparcie oraz gotowość do pomocy dla pogorzelców deklaruje Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Nowosielcach.

W każdej chwili możemy otworzyć konto, na które będzie można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych. Uczynimy to wówczas, gdy rodzina wyrazi na to zgodę. Podobnie też, ze względów formalnych, musi zostać konkretnie określony cel zbiórki. Czy to będzie na odbudowę, wyposażenie czy tez na nowe lokum – zaznacza Agnieszka Drozd, prezes stowarzyszenia.

25

Pracownicy GOPS próbują także skontaktować się z innymi członkami rodziny poszkodowanej w pożarze, którzy mieszkają poza granicami gminy Zarszyn.

Obecnie dwoje starszych osób przebywa u bliskich w sąsiedniej miejscowości, natomiast osoba niepełnosprawna w placówce opiekuńczej w Rymanowie – dodaje Beata Stankiewicz.

O dalszych losach rodziny oraz o możliwościach pomocy pogorzelcom będziemy informowali na łamach naszego portalu.

Zobacz także: POSADA JAĆMIERSKA: Budynek spłonął, rodzina została bez domu. Potrzebna pomoc (ZDJĘCIA)

foto: KP PSP Sanok

20-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)