REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek Orła Bażanówka młodzieżowym wicemistrzem Polski w piłce nożnej

17-letni Adrian Bury wychowanek Orła Bażanówka wraz z drużyną Ruchu Chorzów, rocznik 2000, zdobył wicemistrzostwo Polski. Śląski klub wywalczył w meczach jesiennych drugie miejsce w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, które dało mu prawo gry w Makroregionie.

Adrian 4

,,Niebiescy’’ w wiosennych meczach w pokonanym polu pozostawili takie kluby jak Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław i zajęli pierwsze miejsce w skali 4 województw, premiowane grą w półfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W półfinale spotkali się ze zwycięzcą grupy D (podkarpackie, lubelskie, małopolskie, świętokrzyskie) Motorem Lublin. Zespół ze Śląska wygrał na Lubelszczyźnie 1-0, a u siebie 3-0 i znalazł się w finale, wspólnie z Lechem Poznań, który w dwumeczu pokonał Polonię Warszawa.

W meczach finałowych pomimo wyrównanej gry lepszy okazał się zespół ,,Kolejorza’’, który wygrał w Chorzowie 3-2 strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. W Poznaniu wprawdzie wygrali chłopcy z Chorzowa 1-0 i była, to pierwsza porażka na swoim boisku w całym sezonie drużyny poznańskiej, niestety lepszy bilans bramkowy był po stronie piłkarzy Lecha i to im przypadły złote medale.

s

Adrian Bury, który występuje w chorzowskim klubie na pozycji bramkarza w obecnym sezonie wystąpił 11 razy (jest to pierwszy jego sezon w barwach Ruchu). Po przepracowaniu zimy, wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce (8 bramkarzy rywalizowało o to miejsce), zapraszali go na treningi trenerzy rezerw i juniorów starszych, nie szczędził mu także pochwał znakomity przed laty bramkarz Piotr Lech, obecnie trener bramkarzy w chorzowskim klubie. Niestety jak jest zbyt dobrze, to coś musi się popsuć i w końcem kwietnia przyszła kontuzja i dwumiesięczna rehabilitacja. Do treningów wrócił dopiero przed samym finałem Mistrzostw Polski.

Dobra dyspozycja bramkarza z Bażanówki w całym sezonie zaowocowała ofertą wykupu na stałe piłkarza z Orła Bażanówka.

adrian 1

materiały nadesłane

03-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)