REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowo ciekawa lekcja bezpieczeństwa. Przedszkolaki u strażaków (ZDJĘCIA)

W dniach 12-13 grudnia 2017r. cztery grupy starszaków – IV, V, VIII, 0”A” z Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 1 w Sanoku brały udział w lekcji edukacyjnej „OGNIK” zorganizowanej przez Państwową Straż Pożarną w Sanoku w ramach Rządowego Programu Bezpieczna + „Edukacja dla Bezpieczeństwa”.

Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne, które przybliżyły im pracę Strażaków oraz informowały o prawidłowym zachowaniu w przypadku różnorodnych zagrożeń. Przedszkolaki brały czynny udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych (prawidłowe opuszczenie zadymionego pomieszczenia), ćwiczyły poprawne informowanie służb ratowniczych w razie wypadku (rozmowa telefoniczna z dyspozytorem, zgłoszenie zdarzenia); miały okazję zobaczyć skutki pożaru (spalony komputer, żelazko, czajnik), uczyły się prawidłowych reakcji na sygnały alarmowe (czujka, syrena).

Dodatkową atrakcją było zapoznanie się z pojazdami i sprzętem z jakich korzystają Strażacy w akcjach ratowniczych podczas niesienia pomocy innym. Na pożegnanie starszaki wręczyły prowadzącym podziękowanie oraz życzenia świąteczne.

Za przekazaną wiedzę oraz miłą atmosferę w czasie spotkania serdecznie dziękujemy!

Spotkanie dzieci ze Strażakami odbyło się w ramach realizacji Programu „Bezpieczne Przedszkole”.

Mariola Dziedzicka, Beata Grzegorzek, Barbara Izdebska, Magdalena Paszta, Barbara Winnicka, Beata Wojnarowska.

materiały nadesłane

14-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)