REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowo ciekawa lekcja bezpieczeństwa. Przedszkolaki u strażaków (ZDJĘCIA)

W dniach 12-13 grudnia 2017r. cztery grupy starszaków – IV, V, VIII, 0”A” z Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 1 w Sanoku brały udział w lekcji edukacyjnej „OGNIK” zorganizowanej przez Państwową Straż Pożarną w Sanoku w ramach Rządowego Programu Bezpieczna + „Edukacja dla Bezpieczeństwa”.

Dzieci miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne, które przybliżyły im pracę Strażaków oraz informowały o prawidłowym zachowaniu w przypadku różnorodnych zagrożeń. Przedszkolaki brały czynny udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych (prawidłowe opuszczenie zadymionego pomieszczenia), ćwiczyły poprawne informowanie służb ratowniczych w razie wypadku (rozmowa telefoniczna z dyspozytorem, zgłoszenie zdarzenia); miały okazję zobaczyć skutki pożaru (spalony komputer, żelazko, czajnik), uczyły się prawidłowych reakcji na sygnały alarmowe (czujka, syrena).

Dodatkową atrakcją było zapoznanie się z pojazdami i sprzętem z jakich korzystają Strażacy w akcjach ratowniczych podczas niesienia pomocy innym. Na pożegnanie starszaki wręczyły prowadzącym podziękowanie oraz życzenia świąteczne.

Za przekazaną wiedzę oraz miłą atmosferę w czasie spotkania serdecznie dziękujemy!

Spotkanie dzieci ze Strażakami odbyło się w ramach realizacji Programu „Bezpieczne Przedszkole”.

Mariola Dziedzicka, Beata Grzegorzek, Barbara Izdebska, Magdalena Paszta, Barbara Winnicka, Beata Wojnarowska.

materiały nadesłane

14-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)