REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Festyn Zdrowia, czyli zabawa na… 500 osób! (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Festyn Zdrowia zorganizowany w Gimnazjum w Zagórzu we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, był podsumowaniem i zwieńczeniem realizacji całorocznego Ogólnopolskiego Projektu Fundacji BOŚ „Czas na Zdrowie”. Dwudniowa impreza była pełną atrakcji zabawą na blisko 500 osób.

Warto podkreślić, że dopisali goście. Na zaproszenie odpowiedział Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, w imieniu którego Aneta Figiel odczytała list potwierdzający włączenie się posła do naszej akcji promującej zdrowie. Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka reprezentowali Sekretarz Miasta i Gminy – Łukasz Woźniczak, Dyrektor Obsługi Szkół –  Ewa Get, Pełnomocnik Burmistrza do spraw alkoholowych – Nina Bober oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Gościliśmy liczną grupę dzieci z przedszkoli i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z Zagórza, z Sanoka oraz uczniów realizujących w szkołach Gminy Zagórz Innowację Ekologiczną „Stawiamy na Ekologię”. Dopisała też pogoda, i co najważniejsze, rodzice i przyjaciele Gimnazjum w Zagórzu, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu imprezy.

Zabawa była bardzo udana. Warto wymienić choćby tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na amatorów zdrowego i zrównoważonego odżywiania i aktywnego trybu życia: gry i zabawy dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, chusta Klanza, wszystko to prowadzone przez studentki z PWSZ w Sanoku. Nie zabrakło również rodzinnych rozgrywek sportowych i pokazu akrobatyki, w wykonaniu niezrównanych „Spartan”.

Hitem Festynu była degustacja zdrowej żywności oraz stanowiska gospodarstw ekologicznych m.in. Michała Bodziaka, pasjonata pszczelarstwa. Można było także skorzystać z darmowych porad dietetyka, fizjoterapeuty i trenera personalnego.
Dużą popularnością cieszyły się stanowiska obsługiwane przez gwiazdy sportu – mistrzów Podkarpacia w siatkówce plażowej, tj. Dominika i Damiana Bodziak oraz ich trenerkę Dorotę Kondyjowską. Młodzież nie mogła oprzeć się prezentacji akcesoriów (profesjonalne kombinezony, kaski, narzędzia, itp.) i trofeów z wyścigów samochodowych przygotowanych przez kierowców rajdowych – Piotra Janczy i Piotra Sieczka. Atrakcją był również pokaz filmów o zdrowym stylu życia z serii „Śmietnik w mojej głowie”, stoisko z Eko-kosmetykami oriflame oraz porady, jak dbać o skórę, włosy i paznokcie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik książek na temat zdrowego odżywiania, różnorodnych diet i przepisów przygotowany przez MGBP. Zwieńczeniem Festynu był mecz szkolnej drużyny piłkarskiej z nauczycielami.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i wolontariuszom, bez których nasza impreza nie miałaby takiego rozmachu i zasięgu.

Koordynatorem Projektu „Czas na Zdrowie” jest Krystyna Witowicz, zaś współorganizatorkami są Dorota Kondyjowska i Ewa Bryła-Czech.

Po tak owocnej i udanej imprezie, aż chce się powiedzieć do zobaczenia za rok!

materiały nadesłane

27-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)