REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Tomasz Czech z ZKN „Sokół” srebrnym medalistą Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Reprezentujący Zagórski Klub Narciarski „Sokół” Tomasz Czech zdobył srebrny medal Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Finałem sezonu był SGB Ultrabiel. Pochodzący z Poraża zawodnik startował w kategorii wiekowej 30-39.

SGB Ultrabiel 11 marca był finałem Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Zawodnicy biorący udział w zawodach Ultrabiel na 60 km i 30 km walczyli o punkty do klasyfikacji końcowej pucharu. Wszystkim zmierzono czas po pokonaniu dystansu 30 km i na tej podstawie powstał wspólny ranking. Na zakończenie, gdy podsumowano wyniki z całego sezonu, udekorowano najlepszych.
Do Pucharu Polski w tym sezonie zaliczane były wyniki z sześciu biegów: Pucharu Kościeliska, Biegu Popradzkiego, Biegu Podhalańskiego, Biegu Hetmańskiego, Biegu Lotników i SGB Ultrabiel. W klasyfikacji mogli brać udział tylko sportowcy bez aktywnej licencji Polskiego Związku Narciarskiego oraz tacy, którzy nie mają jej minimum od trzech lat. Rywalizacja w Pucharze Polski amatorów odbywała się tylko w kategoriach wiekowych.

2Najlepsi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich w sezonie 2016/17 – kategoria KII-M (mężczyźni w wieku 30-39 lat):

1. ŻUREK Tomasz – 351 pkt
2. CZECH Tomasz – 304 pkt – PORAŻ – Zagórski Klub Narciarski „SOKÓŁ”
3. JARECKI Sebastian – 292 pkt

4

Tomasz Czech – zawodnik Zagórskiego Klubu Narciarskiego „Sokół”

SONY DSC

źródło: materiały nadesłane / Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu

16-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)