REKLAMA
REKLAMA

Zagórz zabiega o poradnię neurologiczną. Chce współpracować ze szpitalem w Sanoku (FILM)

Zagórz zabiega o poradnię neurologiczną. Chce współpracować ze szpitalem w Sanoku (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. – Chcielibyśmy stworzyć naszym pacjentom odrobinę komfortu – mówi o pomyśle uruchomienia w Zagórzu poradni neurologicznej Ewa Baranowska, dyrektor miejscowego SP ZOZ. Pomysł bliskiej współpracy z poradnią zlokalizowaną w Sanoku przedstawiono podczas ostatniego posiedzenia komisji finansowej Rady Miejskiej w Zagórzu.

Zagórscy radni wspomogli sanocki szpital kwotą 150 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego USG i alokację oddziału urazowo-ortopedycznego.

Radni już w trakcie posiedzenia komisji ze zrozumieniem odnieśli się do wniosku dyrekcji szpitala. Podkreślali, że już kilkakrotnie gmina Zagórz taka pomoc wyświadczyła. Projekt uchwały trafił na sesję Rady Miejskiej w Zagórzu, gdzie został przegłosowany.

Radni oczekują jednak, że dyr. Henryk Przybycień wspomoże zabiegi SP ZOZ w Zagórzu dotyczące utworzenia poradni neurologicznej, w której lekarz przyjmowałby pacjentów raz w tygodniu.

Chcielibyśmy stworzyć naszym pacjentom odrobinę komfortu – stwierdziła Ewa Baranowska, dyrektor SP ZOZ w Zagórzu.

NFZ nie patrzy jednak na ten projekt przychylnym okiem, gdyż przychodnie neurologiczne funkcjonują w Sanoku i Lesku. Utworzenie kolejnej, jest według NFZ, niepotrzebne.

Dyr. Przybycień nie ukrywał, że zadanie, które przed nim postawiono jest trudne, m.in. ze względu na to, że funkcjonowanie przychodni jest obwarowane wymogami, które w przypadku Zagórza nie są możliwe do spełnienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zagórscy radni hojni dla szpitala. Dali 150 tys. zł, ale „coś za coś” (FILM)

doctor-1228627_1920

06-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)