REKLAMA
REKLAMA

Zagórz zabiega o poradnię neurologiczną. Chce współpracować ze szpitalem w Sanoku (FILM)

Zagórz zabiega o poradnię neurologiczną. Chce współpracować ze szpitalem w Sanoku (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. – Chcielibyśmy stworzyć naszym pacjentom odrobinę komfortu – mówi o pomyśle uruchomienia w Zagórzu poradni neurologicznej Ewa Baranowska, dyrektor miejscowego SP ZOZ. Pomysł bliskiej współpracy z poradnią zlokalizowaną w Sanoku przedstawiono podczas ostatniego posiedzenia komisji finansowej Rady Miejskiej w Zagórzu.

Zagórscy radni wspomogli sanocki szpital kwotą 150 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego USG i alokację oddziału urazowo-ortopedycznego.

Radni już w trakcie posiedzenia komisji ze zrozumieniem odnieśli się do wniosku dyrekcji szpitala. Podkreślali, że już kilkakrotnie gmina Zagórz taka pomoc wyświadczyła. Projekt uchwały trafił na sesję Rady Miejskiej w Zagórzu, gdzie został przegłosowany.

Radni oczekują jednak, że dyr. Henryk Przybycień wspomoże zabiegi SP ZOZ w Zagórzu dotyczące utworzenia poradni neurologicznej, w której lekarz przyjmowałby pacjentów raz w tygodniu.

Chcielibyśmy stworzyć naszym pacjentom odrobinę komfortu – stwierdziła Ewa Baranowska, dyrektor SP ZOZ w Zagórzu.

NFZ nie patrzy jednak na ten projekt przychylnym okiem, gdyż przychodnie neurologiczne funkcjonują w Sanoku i Lesku. Utworzenie kolejnej, jest według NFZ, niepotrzebne.

Dyr. Przybycień nie ukrywał, że zadanie, które przed nim postawiono jest trudne, m.in. ze względu na to, że funkcjonowanie przychodni jest obwarowane wymogami, które w przypadku Zagórza nie są możliwe do spełnienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zagórscy radni hojni dla szpitala. Dali 150 tys. zł, ale „coś za coś” (FILM)

doctor-1228627_1920

06-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)