REKLAMA
REKLAMA

Zamiast porodówki, laryngologia przeniesiona ze „starego” szpitala

SANOK / PODKARPACIE. Na byłej sanockiej porodówce zostanie zlokalizowana laryngologia. Oddział będzie przeniesiony ze „starego” szpitala. W nowej formule ma zacząć funkcjonować na wiosnę przyszłego roku.

Laryngologia aktualnie działająca w budynku przy ulicy Konarskiego w Sanoku, jest ostatnim oddziałem, który jeszcze nie doczekał się przenosin do tzw. nowego szpitala.

Teraz jest ku temu dobra okazja. Laryngologia zostanie urządzona w części sal po dawnej porodówce.

Przypomnijmy, że do tej pory pojawiło się kilka pomysłów na modernizację oddziału. Początkowo w grę wchodził remont pomieszczeń przy ulicy Konarskiego. Jednak nie nadawał się do realizacji, z uwagi na znaczny brak środków. W ubiegłym roku pojawiła się kolejna szansa. Tym razem pieniądze miały pochodzić z rządowej dotacji. Całą kwotę jednak zwrócono. Starostwo tłumaczyło wówczas, że czas realizacji zadania był zbyt krótki. W puli rozwiązań, które miały doprowadzić oddział laryngologiczny do standardów XXI wieku znalazł się również pomysł na remont w nowym szpitalu. Zamierzano dobudować piętro nad pulmonologią. Zrezygnowano jednak z tego i wykorzystano sale po dawnej porodówce.

41151

Laryngologia jest ostatnim oddziałem funkcjonującym w budynku przy Konarskiego w Sanoku. Teraz zostanie urządzona w części sal po dawnej pordówce przy 800-lecia.

 Zmieniliśmy miejsce lokalizacji laryngologii, gdyż w starym szpitalu nie ma bezpośredniego dostępu do bloku operacyjnego, a w razie potrzeby, do oddziału intensywnej terapii – mówi Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala.

Oddział otolaryngologii zlokalizowany przy Konarskiego obsługuje pacjentów z trzech powiatów: sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Budynek ma blisko 160 lat, i nie jest tajemnicą, że czasy świetności już dawno ma za sobą. Pacjenci i lekarze funkcjonują tam w fatalnych warunkach. Ciasne sale, wąskie korytarze, a sala operacyjna i pooperacyjna odbiegają od dzisiejszych standardów – podkreśla dyrektor.

Dodaje, że nowa laryngologia w szpitalu przy 800-lecia zacznie funkcjonować w marcu przyszłego roku.

Adaptacja części byłego oddziału położniczego na potrzeby laryngologii będzie nas kosztowała ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze udało się zebrać przy wsparciu samorządowców z poszczególnych gmin powiatu sanockiego – wyjaśnia Henryk Przybycień. – Mamy już podpisaną umowę z firmą, która będzie wykonywała prace. Jesteśmy przygotowani – kwituje dyrektor.

Zapytaliśmy także dyrekcję szpitala co z pomieszczeniami przy Konarskiego, po przenosinach ostatniego oddziału. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

25-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)