REKLAMA
REKLAMA

Żółto-niebiescy rozpoczynają cykl sparingów. Czy Ekoball Stal zagra z ekstraklasową Termalicą? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na początek Resovia Rzeszów, później między innymi Polonia Przemyśl, LKS Pisarowce, a być może również Termalica Nieciecza, występująca na co dzień w ekstraklasie. Tak w skrócie wyglądają ambitne plany sparingowe Stali Sanok, która przygotowuje się do rundy rewanżowej w klasie okręgowej. Początek towarzyskich zmagań już jutro w Rzeszowie.

Już w sobotę 28 stycznia o godzinie 13:00 w Rzeszowie Stal Sanok rozpocznie cykl spotkań towarzyskich, które mają przygotować lidera „okręgówki” do rundy rewanżowej. W myśl zasady, że jeśli grać to z najlepszymi, trenerzy sanoczan przygotowali drużynie niezwykle ambitny harmonogram pojedynków kontrolnych, który może zostać zwieńczony meczem z Termalicą Nieciecza, czyli obecnie 4. zespołem LOTTO Ekstraklasy. Sprawa tego sparingu ma się wyjaśnić na początku przyszłego tygodnia.

Najprawdopodobniej rywal nie zagra w najsilniejszym składzie, ale tam słabych zawodników nie ma. Na pewno byłby to wartościowy sprawdzian – mówi Robert Ząbkiewicz, trener Geo-Eko Ekoball Stali Sanok.

Ustalono już natomiast 7 innych spotkań.

128 stycznia, godzina 13:00 Resovia Rzeszów – Ekoball Stal Sanok
4 lutego Ekoball Stal Sanok – Głogovia Głogów
11 lutego Ekoball Stal Sanok – Wisłok Strzyżów
18 lutego Polonia Przemyśl – Ekoball Stal Sanok
25 lutego Ekoball Stal Sanok – LKS Pisarowce
4 marca Błękitni Ropczyce – Ekoball Stal Sanok
11 marca Ekoball Stal Sanok – Dynovia Dynów

Przygotowania zawodników Stali rozpoczęły się na początku roku. Drużyna trenuje trzy razy w tygodniu.

Styczeń to dla piłkarzy czas pracy nad siłą i wytrzymałością. Dopiero w lutym będzie więcej kontaktu z piłką – zaznacza Robert Ząbkiewicz. – Próbujemy korzystać z różnych boisk, ale warunki są ciężkie. Murawy pokryte są lodem, jest ślisko.

Kadra na rundę wiosenną jest niemal taka sama, jak na jesień. Ze składu odszedł jedynie bramkarz Gabriel Drobot, ale w jego miejsce szybko „ściągnięto” Grzegorza Niedzielę z młodzieżówki. Z juniorów, już na stałe, do składu pierwszej drużyny przeszli: Igor Hydzik, Michał Borek i Szymon Słysz. W tym sezonie, drużynie juniorskiej nie grozi spadek, stąd trenerzy uznali, że piłkarsko, wymienieni zawodnicy będą się lepiej rozwijać rywalizując ze starszymi. Niewykluczone, że skład Stali zostanie wzmocniony jednym graczem.

Chodzi o zawodnika, który wcześniej występował w Stali. Sam się do nas zgłosił, wyrażając chęć gry. Dopóki jednak nie porozumiemy się z jego aktualnym klubem, nie możemy zdradzić jego nazwiska, ani też przesądzać, czy dołączy on do zespołu – mówi trener Ząbkiewicz.

Pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej Ekoball Stal Sanok rozegra 26 marca, o godzinie 15:30 w Strachocinie z miejscowym Górnikiem.

15000128_1792641224341152_8096377919466211409_o

Foto: Tomasz Sowa

27-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)