REKLAMA
REKLAMA

Zwycięstwo Sanoka na inauguracje słowackiej drugiej ligi

Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok na inauguracje drugiej ligi słowackiej pokonali w wyjazdowym spotkaniu HK 2016 Trebiszów 3:2 po dogrywce. Zwycięskiego gola na 22 sekundy przed końcem dodatkowego czasu gry zdobył Kamil Olearczyk.

Do Trebiszowa wybrała się ponad ponad setka kibiców z Sanoka, która żywiołowo dopingowała swój zespół przez cały mecz.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze gdy w 18 minucie spotkania wykorzystali okres gry w przewadze. Sanoczanie wyrównali na początku trzeciej tercji gdy Maciej Mermer wykorzystał dobre podanie Mateusza Wilusza. W 50 minucie w ciągu 34 sekund padły dwie bramki, najpierw Schenelly zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkania wyprowadzając ponownie Trebiszów na prowadzenie ale szybko odpowiedział Maciej Bielec. W dogrywce gdy zrobiło się więcej miejsca i zespoły rywalizowały trzech na trzech to na 22 sekundy przed rzutami karnymi złotego gola zdobył Kamil Olearczyk.

– W pierwszej i drugiej tercji przeciwnik atakował nas agresywnie w tercji i próbowali strzelić szybko bramki, ustawiając sobie mecz. Jednak graliśmy zdyscyplinowanie i mądrze w obronie chociaż było nas mało. W trzeciej tercji przeciwnik opadł z sił i to była nasza szansa by zmienić losy meczu i taki impuls dał nam Maciej Mermer, który strzelił bramkę na początku tercji. Poczuliśmy wtedy, że ten mecz można wygrać. W dogrywce mieliśmy przewagę i dwa razy sytuacje sam na sam z bramkarzem, ciesze się, że udało się mi strzelić bramkę. Dostałem dobre podanie przed bramkę od Marcina Białego, ominąłem obrońcę i oddałem strzał w prawa stronę bramki a krążek przeleciał obok łapaczki i wpadł do siatki. Co do poziomu to trudno powiedzieć po pierwszym meczu ligowym ale patrząc na drużynę z Trebiszowa to wydaje mi się poziom taki sam, a jak nie lepszy niż w pierwszej lidze w Polsce – mówił po meczu Kamil Olearczyk, obrońca Ciarko KH 58.

Ciarko_KH_58_Sanok-2017

HK 2016 Trebiszów – Ciarko KH 58 Sanok 2:3 po dogrywce (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)
1:0 Martin SCHNELLY – Richard MIĽOVČÍK, Dávid ANTAL (17:40, 5/4)
1:1 Maciej MERMER – Mateusz WILUSZ, Mikita KURYŁA (40:53)
2:1 Martin SCHNELLY – Igor GREGA (50:12)
2:2 Maciej BIELEC – Kamil OLEARCZYK (50:46)
2:3 Kamil OLEARCZYK – Marcin BIAŁY (64:38, 3/3)

Sędziowali: Marián ŽÁK – Michal TOMÁŠ, Matej JANIGA
Minuty karne: 10 – 14
Strzały: 33 – 34 (10:11, 10:3, 10:18 – 3:2)
Widzów: 490 (w tym 120 z Sanoka)

Najlepsi zawodnicy meczu: Schnelly – Olearczyk.

Trebišov: Pisio – Kobeľa, Antal, Gavura, Pástor, Weiss, Pačuta, Šikora, Poľacký – Bojkun, Miľovčík, Schnelly – Czuľba, Marcinko, Stríž – Kočiš, Grega, Rudgard – Poľacký, Hanes, Duránik.

Ciarko KH 58 Sanok: Skrabalak (Hućko – n/g) – Olearczyk, Gulbinowicz; Dobrzyński, Ćwikła, Biały – Demkowicz, Kuryła; Mermer, Wilusz, Bielec – Michalski, Chmura, Haurus.

W sobotę Ciarko KH 58 Sanok zagra pierwsze spotkanie na własnym lodowisku. W Arenie Sanok o godzinie 18:00 zmierzą się z MHK Humenne a w składzie drugoligowca jest kilku znanych na polskich lodowiskach zawodników. Wystąpią m.in. Richard ŠECHNÝ, Peter BARTOŠ, Zoltán KUBÁT czy Ľubomír CHOVAN.

za: hokej.net
foto: Tomasz Sowa

18-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)