REKLAMA
REKLAMA

Zwycięstwo Sanoka na inauguracje słowackiej drugiej ligi

Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok na inauguracje drugiej ligi słowackiej pokonali w wyjazdowym spotkaniu HK 2016 Trebiszów 3:2 po dogrywce. Zwycięskiego gola na 22 sekundy przed końcem dodatkowego czasu gry zdobył Kamil Olearczyk.

Do Trebiszowa wybrała się ponad ponad setka kibiców z Sanoka, która żywiołowo dopingowała swój zespół przez cały mecz.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze gdy w 18 minucie spotkania wykorzystali okres gry w przewadze. Sanoczanie wyrównali na początku trzeciej tercji gdy Maciej Mermer wykorzystał dobre podanie Mateusza Wilusza. W 50 minucie w ciągu 34 sekund padły dwie bramki, najpierw Schenelly zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkania wyprowadzając ponownie Trebiszów na prowadzenie ale szybko odpowiedział Maciej Bielec. W dogrywce gdy zrobiło się więcej miejsca i zespoły rywalizowały trzech na trzech to na 22 sekundy przed rzutami karnymi złotego gola zdobył Kamil Olearczyk.

– W pierwszej i drugiej tercji przeciwnik atakował nas agresywnie w tercji i próbowali strzelić szybko bramki, ustawiając sobie mecz. Jednak graliśmy zdyscyplinowanie i mądrze w obronie chociaż było nas mało. W trzeciej tercji przeciwnik opadł z sił i to była nasza szansa by zmienić losy meczu i taki impuls dał nam Maciej Mermer, który strzelił bramkę na początku tercji. Poczuliśmy wtedy, że ten mecz można wygrać. W dogrywce mieliśmy przewagę i dwa razy sytuacje sam na sam z bramkarzem, ciesze się, że udało się mi strzelić bramkę. Dostałem dobre podanie przed bramkę od Marcina Białego, ominąłem obrońcę i oddałem strzał w prawa stronę bramki a krążek przeleciał obok łapaczki i wpadł do siatki. Co do poziomu to trudno powiedzieć po pierwszym meczu ligowym ale patrząc na drużynę z Trebiszowa to wydaje mi się poziom taki sam, a jak nie lepszy niż w pierwszej lidze w Polsce – mówił po meczu Kamil Olearczyk, obrońca Ciarko KH 58.

Ciarko_KH_58_Sanok-2017

HK 2016 Trebiszów – Ciarko KH 58 Sanok 2:3 po dogrywce (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)
1:0 Martin SCHNELLY – Richard MIĽOVČÍK, Dávid ANTAL (17:40, 5/4)
1:1 Maciej MERMER – Mateusz WILUSZ, Mikita KURYŁA (40:53)
2:1 Martin SCHNELLY – Igor GREGA (50:12)
2:2 Maciej BIELEC – Kamil OLEARCZYK (50:46)
2:3 Kamil OLEARCZYK – Marcin BIAŁY (64:38, 3/3)

Sędziowali: Marián ŽÁK – Michal TOMÁŠ, Matej JANIGA
Minuty karne: 10 – 14
Strzały: 33 – 34 (10:11, 10:3, 10:18 – 3:2)
Widzów: 490 (w tym 120 z Sanoka)

Najlepsi zawodnicy meczu: Schnelly – Olearczyk.

Trebišov: Pisio – Kobeľa, Antal, Gavura, Pástor, Weiss, Pačuta, Šikora, Poľacký – Bojkun, Miľovčík, Schnelly – Czuľba, Marcinko, Stríž – Kočiš, Grega, Rudgard – Poľacký, Hanes, Duránik.

Ciarko KH 58 Sanok: Skrabalak (Hućko – n/g) – Olearczyk, Gulbinowicz; Dobrzyński, Ćwikła, Biały – Demkowicz, Kuryła; Mermer, Wilusz, Bielec – Michalski, Chmura, Haurus.

W sobotę Ciarko KH 58 Sanok zagra pierwsze spotkanie na własnym lodowisku. W Arenie Sanok o godzinie 18:00 zmierzą się z MHK Humenne a w składzie drugoligowca jest kilku znanych na polskich lodowiskach zawodników. Wystąpią m.in. Richard ŠECHNÝ, Peter BARTOŠ, Zoltán KUBÁT czy Ľubomír CHOVAN.

za: hokej.net
foto: Tomasz Sowa

18-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)