REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze statystyki akcji „Majowy weekend 2018”

PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie opublikowała statystyki pierwszego dnia akcji „Majowy weekend 2018”.

303-158537

W piątek na drogach Podkarpacia doszło do siedmiu wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Nikt nie zginął. Zatrzymano jedenastu kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie po spożyciu alkoholu.

– Od piątku (27 kwietnia) do niedzieli (6 maja), podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji „Majowy weekend 2018”. Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie – informuje KWP Rzeszów. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu – ostrzega KWP Rzeszów.

Na drogach pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

MZ / KWP Rzeszów

Fot. KWP RZESZÓW

28-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)