REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Już działa! Dom Pomocy Społecznej dla seniorów za 5 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Już działa! Dom Pomocy Społecznej dla seniorów za 5 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sanockiej dzielnicy Olchowce przy ul. Królowej Jadwigi oficjalnie zainaugurowano działalność Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei”. Środki na budowę DPS-u pozyskane zostały ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Zadanie realizuje Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Z nowego obiektu już teraz korzystają seniorzy, będący podopiecznymi Domu Dziennej Pomocy z projektu „Bezpieczna Przystań”, a wkrótce pojawią się tam również stali lokatorzy. W Domu Dziennej Pomocy od 01.02.2018 r. jest już 15 osób. W całodobowym Domu Pomocy Społecznej docelowo będzie 30 osób.


Wartość projektu to 5 mln zł. 85% tej kwoty pochodzi z RPO województwa podkarpackiego. Pozostałą część zabezpieczył Caritas.

Docelowo w sanockim ośrodku pracę ma znaleźć 9 osób. Na terenie Archidiecezji w ramach projektu „Bezpieczna Przystań” powstało trzy takie domy dla seniorów, zlokalizowane właśnie w Sanoku oraz w Przemyślu i Łańcucie. Obecnie korzysta z nich już 75 osób.

Szczegóły w materiale video.

Foto: Urząd Miasta Sanoka, Red.

W obiekcie znajdą się miejsca dla 30 osób w ramach opieki całodobowej oraz 15 osób w ramach opieki dziennej, w szczególności tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, mieszkających na terenie miasta Sanok.

Inwestycja objęła budowę nowego obiektu, w pełni wyposażonego i dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyposażonego m.in. w 30 indywidualnych pokoi z łazienkami, pokoje dziennego pobytu, sale i poradnie, w pełni wyposażony węzeł kuchenny.

Głównym celem projektu jest wzrost dostępności do infrastruktury i usług społecznych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, które nie radzą sobie samodzielnie w domu i wymagają opieki osób trzecich. Docelowo w nowym ośrodku ma znaleźć pracę 9 osób.

Całkowity koszt inwestycji to około 5 mln złotych. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych w (85% całkowitych kosztów przedsięwzięcia).

Na terenie Archidiecezji w ramach projektu „Bezpieczna Przystań” powstało trzy takie domy dla seniorów, zlokalizowane właśnie w Sanoku oraz w Przemyślu i Łańcucie. Obecnie korzysta z nich już 75 osób.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej jest duszpasterską instytucją charytatywną, prowadzącą działalność na terenie województwa podkarpackiego. Podstawowym celem Caritas jest szerzenie chrześcijańskich zasad charytatywnych, bezpośrednia i pośrednia działalność charytatywna, jednoczenie, koordynowanie i kierowanie całą kościelną akcją charytatywną na terenie Archidiecezji. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zajmuje się udzielaniem pomocy charytatywnej dzięki środkom pozyskiwanym od ludzi dobrej woli i instytucji.

1

28-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook