REKLAMA
REKLAMA

100-letnie bocianie gniazdo strąciła wichura. Mieszkańcy postanowili je naprawić, aby podtrzymać tradycję (ZDJĘCIE)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W Bażanówce w gminie Zarszyn jesienią ubiegłego roku wichura strąciła niemal 100-letnie bocianie gniazdo. Dla mieszkańców wioski było ono symbolem wiosny, gdy do gniazda przylatywały pierwsze bociany. Postanowili więc naprawić to, co zniszczyły wiatry.

Bocianie gniazdo na posesji jednego z mieszkańców Bażanówki miało niemal 100 lat.

To taka tradycja, która przechodziła z pokolenia na pokolenie. Mieliśmy to gniazdo, kiedy zniszczyła je wichura to tak, jakby ktoś nam zabrał trochę historii. Właściciel posesji postanowił więc, że zostanie ponownie umieszczone na drzewie – mówi jeden z mieszkańców.

Tak też się stało. Od kilku dni gniazdo czeka na bociany. Podobno nawet mieszkańcy już zauważyli pierwszego, powracającego gościa. Do tej pory pierwsze bociany w Bażanówce zawsze zwiastowały wiosnę. Oby było tak samo i tym razem.

Niełatwego zadania ponownego umieszczenia 100-letniego gniazda na swoim miejscu podjęła się lokalna firma „Super Mario”.

drzewo bocian

23-03-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.