REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Szlak na Korbanię za 150 tysięcy złotych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas konferencji inaugurującej nowy sezon turystyczny na Podkarpaciu podpisano umowę na mocy, której Gmina Solina otrzyma 150 tysięcy złotych na nowy szlak turystyczny.


Gmina Solina otrzyma 150 tysięcy złotych od Województwa Podkarpackiego na zagospodarowanie szlaku turystycznego na Korbanię.

Cieszymy się, że dziś możemy podpisać umowę na zagospodarowanie szlaku turystycznego na Korbanię. Jest to pilotaż wpisujący się w program bieszczadzki, który przygotowujemy wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju. […] Chcemy, aby do wszystkich inwestycji, które będą realizowane w tym roku w gminie Solina dołączył właśnie ten projekt. Nasza aktywność w tym obszarze jest coraz większa, a ten szlak ma z nową jakością odkryć górę Korbanię. Jest to szlak mający charakter rodzinny, otwierający piękne widoki na gminę Solina – powiedział marszałek Władysław Ortyl – informuje strona Urzędu Marszałkowskiego.

Szlak turystyczny na Korbanię będzie miał początek w Bukowcu. Z tej miejscowości będą rozchodzić się wszystkie szlaki. Na ozdobnym słupie znajdą się drogowskazy wraz z mapą gminy Solina, na której zaznaczone będą szlaki piesze, atrakcje oraz potrzebne turyście informacje.

polanczyk solina zapora f w zat (4)

MZ / UM Rzeszów
Fot. Wojtek Zatwarnicki

23-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)