REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

100 tysięcy paczek papierosów szmuglowanych przez zieloną granicę (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki SG z Wojtkowej zatrzymali wczoraj (01października), przemyt 100 tys. paczek papierosów szmuglowanych przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

1 października, funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej w trakcie patrolu na tzw. zielonej granicy w rejonie m. Kwaszenina zaobserwowali skradające się od strony Ukrainy trzy osoby. Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że osoby te przenosiły przez granicę kartonowe pudła.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa – przekroczenia granicy z przemytem – wszczęto działania graniczne. O zaistniałej sytuacji powiadomiono także stronę ukraińską.

W konsekwencji, funkcjonariusze z Wojtkowej zatrzymali po polskiej stronie dwóch mężczyzn, natomiast trzecia osoba uciekła na Ukrainę.

Przy mężczyznach ujawniono dwadzieścia kartonowych pudeł z zawartością 200 tys. sztuk (100 tys. paczek) ukraińskich papierosów o szacunkowej wartości 137,5 tys. zł. Do pudeł były przymocowane szelki, które umożliwiały mężczyznom szmuglowanie papierosów na plecach.

Dwaj zatrzymani w Polsce to obywatele Ukrainy (59 i 39 lat). Jak się okazało, byli już karani wcześniej za podobne przestępstwa karno-skarbowe. Również, funkcjonariusze służby granicznej Ukrainy, powiadomili polską Straż Graniczną o zatrzymaniu na swoim terytorium trzeciego z przemytników.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Aktualnie pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

mjr SG Elżbieta Pikor
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

03-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)