REKLAMA
REKLAMA

100 tysięcy paczek papierosów szmuglowanych przez zieloną granicę (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki SG z Wojtkowej zatrzymali wczoraj (01października), przemyt 100 tys. paczek papierosów szmuglowanych przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

1 października, funkcjonariusze Straży Granicznej z Wojtkowej w trakcie patrolu na tzw. zielonej granicy w rejonie m. Kwaszenina zaobserwowali skradające się od strony Ukrainy trzy osoby. Dalsze czynności pozwoliły ustalić, że osoby te przenosiły przez granicę kartonowe pudła.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa – przekroczenia granicy z przemytem – wszczęto działania graniczne. O zaistniałej sytuacji powiadomiono także stronę ukraińską.

W konsekwencji, funkcjonariusze z Wojtkowej zatrzymali po polskiej stronie dwóch mężczyzn, natomiast trzecia osoba uciekła na Ukrainę.

Przy mężczyznach ujawniono dwadzieścia kartonowych pudeł z zawartością 200 tys. sztuk (100 tys. paczek) ukraińskich papierosów o szacunkowej wartości 137,5 tys. zł. Do pudeł były przymocowane szelki, które umożliwiały mężczyznom szmuglowanie papierosów na plecach.

Dwaj zatrzymani w Polsce to obywatele Ukrainy (59 i 39 lat). Jak się okazało, byli już karani wcześniej za podobne przestępstwa karno-skarbowe. Również, funkcjonariusze służby granicznej Ukrainy, powiadomili polską Straż Graniczną o zatrzymaniu na swoim terytorium trzeciego z przemytników.

Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Aktualnie pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku.

mjr SG Elżbieta Pikor
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

03-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)