REKLAMA
REKLAMA

2 osoby zginęły, a 22 zostały ranne podczas wypadków na podkarpackich drogach

SANOK / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Boże Narodzenie 2018”. Czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Tegoroczne działania trwały od piątku 21 grudnia do środy 26 grudnia. W tym czasie, w 16 wypadkach, dwie osoby zginęły, a 22 zostały ranne.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach odnotowywany był wzmożony ruch, dlatego policjanci, jak co roku, czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania „Boże Narodzenie 2018” potrwały do 26 grudnia.

Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracali na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości
– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracowały również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany był także stan trzeźwości kierowców.

Statystyki po akcji „Boże Narodzenie 2018”

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:

– 25 grudnia 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00,
– 26 grudnia 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00,

obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

źródło: KWP Rzeszów

foto: zdjęcie poglądowe

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)