REKLAMA
REKLAMA

22-letni Fin na celowniku Sanoka. Rąpała trenuje z drużyną

SANOK / PODKARPACIE. Trwają przygotowania do drugiego sezonu Ciarko KH 58 Sanok w 2. lidze słowackiej. Blisko podpisania kontraktu z klubem jest 22-letni napastnik z Finlandii. Treningi z zespołem rozpoczął Bogusław Rąpała.

Tomasz Sokołowski

Przygotowania pełną parą, choć w ostatnich dniach sprawy związane z występem naszej drużyny w rozgrywkach za południową granicą nieco się skomplikowały.

Słowacy zmienili zasady, na których możemy zagrać w lidze. Nie do końca się z nimi zgadzamy. Cały czas rozmawiamy. Zgłosiliśmy nasze stanowisko, czekamy na odpowiedź – mówi tajemniczo Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.

Jak udało nam się dowiedzieć może chodzić między innymi o znaczące podwyższenie kwoty wpisowego.

3Mamy głębokie przekonanie, że udział sanockiego klubu w rozgrywkach 2. ligi słowackiej podnosi jej prestiż, wpływa na wzrost rozpoznawalności i atrakcyjności. Mamy świetnych kibiców, wspaniały obiekt i niepowtarzalną atmosferę na meczach. Mówią o tym wszystkie drużyny, które gościliśmy. Poza tym, na meczach wyjazdowych zawsze obecna jest spora grupa sanoczan. Punkty gastronomiczne notują takie obroty, jakich nie notowały przez cały rok. W zamian wymagamy jedynie, aby traktowano nas w myśl zasady fair-play – zaznacza sternik sanockiego hokeja.

4Nie zmienia to faktu, że drużyna z Sanoka została wpisana w terminarz i zgodnie z jego zapisami, pierwszy mecz rozegramy 29 września u siebie z HK 2016 Trebišov, czyli z zespołem, z którym inaugurowaliśmy rozgrywki przed rokiem.

Nie ulegnie zmianie system rozgrywek. Nadal będą dwie grupy, wschodnia i zachodnia. Nadal do rozegrania będzie mecz i rewanż, a później faza play-off. W sezonie 2018/2019 do gry przystąpi 17 drużyn. Humenne oraz Martin awansowały do wyższej klasy, natomiast Budapest zdecydował się na grę w rodzimej Ertse Liga. Na taflach nie pojawi się Ružomberok. Zagra za to nowa ekipa z Kežmaroka i to w „sanockiej” grupie. W rundzie zasadniczej naszą formę sprawdzą również: Gelnica, Trebišov, Rimavská Sobota, Sabinov, Bardejov i Liptovský Mikuláš „B”.

Tymczasem drużyna regularnie trenuje przygotowując się rozgrywek. Na zajęciach prowadzonych przez Tomasza Demkowicza i Marcina Ćwikłę obecnych jest około 10 zawodników. Nie ma wśród nich Marcina Białego, który zdecydował się na grę w Toruniu. Jest za to Bogusław Rąpała (ostatnio GKS Katowice), z którym uzgodniono warunki kontraktu, ale ma on również oferty z innych klubów.

O miejsce w składzie Podhala Nowy Targ walczy natomiast Patryk Dobrzyński. Jeśli znajdzie on uznanie w oczach szkoleniowca „Szarotek” zagra na poziomie ekstraligi. Jeśli nie, wróci do Sanoka.

Klub chce pozyskać trzech obcokrajowców. Blisko podpisania umowy jest 22-letni fiński napastnik.

Rekomendacje, jakie otrzymał ten zawodnik od trenera, z którym jesteśmy w kontakcie wskazują, że byłby on solidnym wzmocnieniem drużyny. Jego wymagania finansowe są na poziomie zawodników z Sanoka. Być może dołączy do drużyny już podczas treningów na lodzie. Jego przydatność ocenią trenerzy podczas gier kontrolnych – mówi Jakub Górski.

Sanoczanie chcą zorganizować pięć sparingów. Plany nie są jeszcze sprecyzowane, ale mówi się, że po drugiej stronie tafli pojawi się Humenne, Trebišov, Bardejov oraz dwa polskie zespoły, niewykluczone, że ekstraligowe.

5

Foto: Tomasz Sowa / archiwum

29-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)