REKLAMA
REKLAMA

2 dni do końca zbiórki. Razem zbierzemy całą kwotę!

SANOK / PODKARPACIE. Od 19 lipca trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Mariki. Dzięki wspaniałym Ludziom udało się zebrać ponad 100 tys. zł! Rodzina już teraz wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuje! Do zgromadzenia pełnej kwoty brakuje naprawdę niewiele. Musimy jednak raz jeszcze się zmobilizować. Zbiórka dobiega końca 31 sierpnia. 

8 marca 2016 roku, po wykonaniu kontrolnych badaniach krwi, u Mariki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Została skierowana do Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie, gdzie rozpoczęła intensywne leczenie chemioterapią. Pod koniec leczenia chemią podtrzymującą u Mariki zdiagnozowano małopłytkowość odporną na leczenie. 

Od 20 marca 2018 roku Marika leczona jest z powodu pierwotnej małopłytkowości immunologicznej, która objawia się nagłymi spadkami płytek krwi co powoduje powstawanie licznych wybroczyn, wylewów podskórnych i siniaków. Niski poziom płytek może spowodować nawet wylew do mózgu.

Niestety standardowe metody są nieskuteczne dlatego wymagana jest kuracja lekiem ELTROMBOPAG (REVOLADE), której miesięczny koszt wynosi od 12 tyś. do 18 tyś. zł w zależności od uzyskanej odpowiedzi na leczenie i odpowiedniego dostosowania dawki.

Planowany czas leczenia to 10 miesięcy, a łączna koszt takiej terapii to ok 120 tys. zł.

https://www.siepomaga.pl/lekdlamariki – Link na który można wspomóc Marikę Dobrowolską.

materiały nadesłane

28-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook