REKLAMA
REKLAMA

Akcja ratownicza w jaskini i na linach (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Goprowcy w czerwcu doskonalili swoje umiejętności, niezbędne w ratowaniu ludzkiego życia w trudnych warunkach. Akcja w jaskini, ratownictwo ściankowe, wspinaczka i techniki linowe.

W dniach 16–17 czerwca w schronisku Pod Wysoką Połoniną w Wetlinie odbyło się szkolenie z zakresu ewakuacji z drzewa oraz z trudno dostępnego terenu. Ratownicy w ramach ćwiczeń przeprowadzili kilka symulowanych akcji ratowniczych, wykorzystując do tego techniki linowe.

Letnie seminarium II stopnia ratownictwa górskiego

W dniach 21-24 czerwca w Dolinie Będkowskiej zrealizowano letnie seminarium II st. ratownictwa górskiego, kończące cykl szkoleń. Podczas prowadzonych zajęć ratownicy prezentowali swoje umiejętności m.in. w zakresie ratownictwa jaskiniowego, ścianowego, wspinaczki czy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wykazywali się również wiedzą dotyczącą działań ratowniczych z wykorzystaniem śmigłowca oraz ratownictwa na rzekach górskich. Zajęcia przeprowadzono m.in. na Sokolicy w Dolinie Będkowskiej oraz w Jaskini Racławickiej.

źródło/foto: GOPR Bieszczady 

28-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)