REKLAMA
REKLAMA

Akcja ratownicza w jaskini i na linach (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Goprowcy w czerwcu doskonalili swoje umiejętności, niezbędne w ratowaniu ludzkiego życia w trudnych warunkach. Akcja w jaskini, ratownictwo ściankowe, wspinaczka i techniki linowe.

W dniach 16–17 czerwca w schronisku Pod Wysoką Połoniną w Wetlinie odbyło się szkolenie z zakresu ewakuacji z drzewa oraz z trudno dostępnego terenu. Ratownicy w ramach ćwiczeń przeprowadzili kilka symulowanych akcji ratowniczych, wykorzystując do tego techniki linowe.

Letnie seminarium II stopnia ratownictwa górskiego

W dniach 21-24 czerwca w Dolinie Będkowskiej zrealizowano letnie seminarium II st. ratownictwa górskiego, kończące cykl szkoleń. Podczas prowadzonych zajęć ratownicy prezentowali swoje umiejętności m.in. w zakresie ratownictwa jaskiniowego, ścianowego, wspinaczki czy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wykazywali się również wiedzą dotyczącą działań ratowniczych z wykorzystaniem śmigłowca oraz ratownictwa na rzekach górskich. Zajęcia przeprowadzono m.in. na Sokolicy w Dolinie Będkowskiej oraz w Jaskini Racławickiej.

źródło/foto: GOPR Bieszczady 

28-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)