REKLAMA
REKLAMA

Alarm bombowy. Pirotechnicy i minerzy ćwiczyli na granicy (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze SG przeprowadzili próbny alarm bombowy, aby doskonalić procedury w zakresie neutralizacji tego typu zagrożeń.


5 marca, na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, miało miejsce szkolenie funkcjonariuszy Straży Granicznej w zakresie rozpoznawania i neutralizacji zagrożeń o charakterze bombowym.

Próbny alarm bombowy zorganizowano w nieużytkowanych jeszcze budynkach części autostradowej przejścia granicznego.

14-131882

W trakcie ćwiczeń funkcjonariusze SG posiadający specjalistyczne przeszkolenie w zakresie rozpoznawania i neutralizacji zagrożeń o charakterze bombowym, zmierzyli się z pozostawionym w toalecie podejrzanym plecakiem. Bagaż ten był opatrzony kartką z napisem „Bomba”.

Na początku, miner – pirotechnik ocenił potencjalne zagrożenie wykonując m. in. zdjęcie rentgenowskie plecaka, a następnie robot pirotechniczny przetransportował bagaż do pojemnika przeciwwybuchowego. Po czym podejrzany pakunek został przetransportowany do miejsca neutralizacji, czyli kontrolowanego zniszczenia.

W trakcie ćwiczeń funkcjonariusze-pirotechnicy doskonalili tekże procedury przepływu informacji i koordynację pojętych działań.

14-131881

Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur w przypadku zagrożenia życia i zdrowia podróżnych przekraczających granicę państwa. Dodatkowo, pozwoliły na sprawdzenie oraz doskonalenie algorytmu postępowania służb granicznych na wypadek zaistnienia tego rodzaju zdarzenia. Na zakończenie uczestnicy ćwiczeń spotkali się, aby krótko omówić i podsumować poszczególne działania.

źródło: BiOSG

08-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)