REKLAMA
REKLAMA

Alarm bombowy. Pirotechnicy i minerzy ćwiczyli na granicy (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze SG przeprowadzili próbny alarm bombowy, aby doskonalić procedury w zakresie neutralizacji tego typu zagrożeń.


5 marca, na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, miało miejsce szkolenie funkcjonariuszy Straży Granicznej w zakresie rozpoznawania i neutralizacji zagrożeń o charakterze bombowym.

Próbny alarm bombowy zorganizowano w nieużytkowanych jeszcze budynkach części autostradowej przejścia granicznego.

14-131882

W trakcie ćwiczeń funkcjonariusze SG posiadający specjalistyczne przeszkolenie w zakresie rozpoznawania i neutralizacji zagrożeń o charakterze bombowym, zmierzyli się z pozostawionym w toalecie podejrzanym plecakiem. Bagaż ten był opatrzony kartką z napisem „Bomba”.

Na początku, miner – pirotechnik ocenił potencjalne zagrożenie wykonując m. in. zdjęcie rentgenowskie plecaka, a następnie robot pirotechniczny przetransportował bagaż do pojemnika przeciwwybuchowego. Po czym podejrzany pakunek został przetransportowany do miejsca neutralizacji, czyli kontrolowanego zniszczenia.

W trakcie ćwiczeń funkcjonariusze-pirotechnicy doskonalili tekże procedury przepływu informacji i koordynację pojętych działań.

14-131881

Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur w przypadku zagrożenia życia i zdrowia podróżnych przekraczających granicę państwa. Dodatkowo, pozwoliły na sprawdzenie oraz doskonalenie algorytmu postępowania służb granicznych na wypadek zaistnienia tego rodzaju zdarzenia. Na zakończenie uczestnicy ćwiczeń spotkali się, aby krótko omówić i podsumować poszczególne działania.

źródło: BiOSG

08-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)