REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: Siedlczanie po raz pierwszy będą podróżować sanockimi „boćkami” (ZDJĘCIA)

SANOK / SIEDLCE. Kolejne dwa autobusy Autosan odjechały do nowych właścicieli. Zgodnie warunkami zawartej umowy, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach odebrało SANCITY 12LF. Umowa podpisana w lipcu 2017 r. była wynikiem przeprowadzonego postępowania przetargowego, wygranego przez sanocka fabrykę. Warto także podkreślić, że siedlczanie pierwszy raz w historii będą podróżować „boćkami”.


Zakupione 12-metrowe, niskopodłogowe SANCITY to pierwsze autobusy AUTOSAN, które zasiliły tabor siedleckiego przewoźnika. Wyposażone zostały w silniki CUMMINS EURO 6 i automatyczne skrzynie biegów VOITH. Każdym będzie mogło podróżować 105 pasażerów, w tym 26 na miejscach siedzących. Odpowiedni komfort jazdy zapewni im m. in. zamontowana klimatyzacja, system informacji pasażerskiej, a bezpieczeństwo – system monitoringu.

1

SANCITY 12LF, które będą eksploatowane w siedleckiej komunikacji miejskiej, to także pierwsze autobusy AUTOSAN, w których zastosowane zostały systemy rekuperacji energii odzyskiwanej w procesie hamowania pojazdu, w efekcie umożliwiające redukcję zużycia paliwa.

Mieszkańcom Siedlec należy życzyć przyjemnej i komfortowej jazdy nowymi autobusami. Równocześnie Autosan ma nadzieję, że to dopiero początek dobrej współpracy pomiędzy MPK Siedlce i sanocka fabryka.

źródło: Autosan

03-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)