REKLAMA
REKLAMA

Basen przeszedł testy bezpieczeństwa. WOPR posłuży wiedzą i doświadczeniem (FILM, ZDJĘCIA)

Basen przeszedł testy bezpieczeństwa. WOPR posłuży wiedzą i doświadczeniem (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników powstających basenów, władze miasta i MOSiRu nawiązały współpracę z Bieszczadzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Pomoc ze strony instytucji, która od 40 lat zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa podczas sezonu urlopowego nad Jeziorem Solińskim będzie wielopłaszczyznowa. Ostatnio na basenie zamkniętym przeprowadzono próbę zagrożeń.

Na basenie zamkniętym pracować będą ratownicy zatrudnieni przez sanocki MOSiR. Przed otwarciem basenu zewnętrznego, instruktorzy Bieszczadzkiego WOPR przeprowadzą szkolenia dla nowych ratowników. Współpraca zakłada również organizację imprez o charakterze edukacyjnym, skierowanych do dzieci i młodzieży.

Jak udało nam się dowiedzieć, otwarcie basenu krytego z częścią rehabilitacyjną odbędzie się w połowie października.


Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie współpracować z Urzędem Miasta Sanoka i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sanoku. Stosowne porozumienie podpisano 20 września br. w sanockim magistracie. Pod dokumentem podpisy złożyli: Burmistrz Tadeusz Pióro, Prezes BWOPR Artur Szymański, p. o. Dyrektora MOSiR Damian Biskup.

Porozumienie o współpracy zakłada organizację przez strony imprez o charakterze edukacyjnym, skierowanych do dzieci i młodzieży, a dotyczących bezpieczeństwa osób korzystających z basenów i innych zbiorników wodnych.

Ponadto pracownicy tych obiektów przejdą szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. Podpisany dokument mówi również o wspólnej organizacji zawodów sportowych z zakresu ratownictwa wodnego a także: szkoleń, seminariów i konferencji. Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie również służyć pomocą doradczą w zakresie bezpieczeństwa
funkcjonowania obiektu. Partnerstwo zostało zawarte na czas nieokreślony.

Tymczasem zbliżamy się do otwarcia Centrum Rehabilitacji i Sportu. Obiekt przeszedł już wszystkie testy związane z bezpieczeństwem i działaniem mechanizmów. Już niebawem do użytku społeczeństwa zostanie oddany obiekt, na którym znajdą się: 8-torowy basen sportowo-rehabilitacyjny z podnoszonym dnem, widownia na 150 miejsc, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczeń do rehabilitacji i masażu, zaplecze sanitarno-szatniowe, zewnętrzny basen rehabilitacyjny oraz sportowy, siłownia zewnętrzna a także boiska do piłki plażowej.

foto: UM Sanok

21-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook