REKLAMA
REKLAMA

Będzie protest. Pielęgniarki z sanockiego szpitala rozpoczynają głodówkę!

SANOK / PODKARPACIE. W środę 17 października pielęgniarki z sanockiego szpitala rozpoczną protest głodowy. Małgorzata Sawicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku zaznacza, że nie widzi innej drogi, pielęgniarki zostały zignorowane zarówno przez dyrekcję szpitala jak i organ założycielski, jakim jest sanockie starostwo.

 

 – Jutro (17.10) o godzinie 13.00 rozpoczynamy protest głodowy. Przygotowana jest cała lista osób, które zgłosiły się do głodówki. Nie chcemy, aby od razu była ona bardzo duża. W środę w ten sposób będzie protestowało 5 osób. Na kolejne dni są przygotowane następne – mówi Małgorzata Sawicka. – Dzisiaj spotkaliśmy się z dyrekcją szpitala, jak też z naczelną pielęgniarek i kierownikiem działu kadr. Usłyszeliśmy, że niestety te osoby nie mają żadnych możliwości zrealizowania czegokolwiek i prowadzenia z nami rozmów, bo nie zostały do tego upoważnione przez dyrektora SP ZOZ – dodaje.

Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala, obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Po spotkaniu z dyrekcją spotkał się zarząd naszych związków, poprosiłyśmy pielęgniarki, które przyjechały z domu oraz te, które przyszły z dyżuru, aby przedstawiły jakie jest ich zdanie w tej sprawie, gdyż dyrekcja poprosiła nas o czas.  Taką propozycję przedstawiłyśmy naszym członkom. Natomiast zarząd – pod naciskiem członków związku, którzy stwierdzili, że absolutnie nie wolno zrobić ani jednego kroku w tył – podjął uchwałę o podjęciu protestu głodowego. Dosyć czekania, ta sprawa jest do załatwienia natychmiast – kwituje przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych.

Warto dodać, że sanockie pielęgniarki są w sporze zbiorowym z dyrekcją SP ZOZ Sanok od 2014 roku.

Więcej niebawem na naszym portalu.

Protest zbiorowy w sanockim szpitalu trwa od 2014 roku. Tak pielęgniarki manifestowały w stolicy województwa. Foto: archiwum rzeszow24.pl

16-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)