REKLAMA
REKLAMA

Będzie protest. Pielęgniarki z sanockiego szpitala rozpoczynają głodówkę!

SANOK / PODKARPACIE. W środę 17 października pielęgniarki z sanockiego szpitala rozpoczną protest głodowy. Małgorzata Sawicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku zaznacza, że nie widzi innej drogi, pielęgniarki zostały zignorowane zarówno przez dyrekcję szpitala jak i organ założycielski, jakim jest sanockie starostwo.

 

 – Jutro (17.10) o godzinie 13.00 rozpoczynamy protest głodowy. Przygotowana jest cała lista osób, które zgłosiły się do głodówki. Nie chcemy, aby od razu była ona bardzo duża. W środę w ten sposób będzie protestowało 5 osób. Na kolejne dni są przygotowane następne – mówi Małgorzata Sawicka. – Dzisiaj spotkaliśmy się z dyrekcją szpitala, jak też z naczelną pielęgniarek i kierownikiem działu kadr. Usłyszeliśmy, że niestety te osoby nie mają żadnych możliwości zrealizowania czegokolwiek i prowadzenia z nami rozmów, bo nie zostały do tego upoważnione przez dyrektora SP ZOZ – dodaje.

Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala, obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Po spotkaniu z dyrekcją spotkał się zarząd naszych związków, poprosiłyśmy pielęgniarki, które przyjechały z domu oraz te, które przyszły z dyżuru, aby przedstawiły jakie jest ich zdanie w tej sprawie, gdyż dyrekcja poprosiła nas o czas.  Taką propozycję przedstawiłyśmy naszym członkom. Natomiast zarząd – pod naciskiem członków związku, którzy stwierdzili, że absolutnie nie wolno zrobić ani jednego kroku w tył – podjął uchwałę o podjęciu protestu głodowego. Dosyć czekania, ta sprawa jest do załatwienia natychmiast – kwituje przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych.

Warto dodać, że sanockie pielęgniarki są w sporze zbiorowym z dyrekcją SP ZOZ Sanok od 2014 roku.

Więcej niebawem na naszym portalu.

Protest zbiorowy w sanockim szpitalu trwa od 2014 roku. Tak pielęgniarki manifestowały w stolicy województwa. Foto: archiwum rzeszow24.pl

16-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)