REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Nielegalna amunicja. „Wywęszył” ją Camel

GRANICA / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej pies służbowy Camel – wyszkolony do wykrywania broni i materiałów wybuchowych, „wywęszył” w samochodzie wyjeżdżającym na Ukrainę 3 sztuki nabojów o kalibrze 9 mm. Kierowca nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na przewóz amunicji. Zapłacił grzywnę.

Na przejściu granicznym w Korczowej (podkarpackie), w trakcie prowadzonej przez Straż Graniczną kontroli pojazdów opuszczających Polskę, Camel – pies służbowy od wyszukiwania materiałów wybuchowych „wykrył” w mercedesie 3 sztuki amunicji (kaliber 9 mm). Amunicja znajdowała się w podłokietniku od strony kierowcy. Pojazdem kierował ob. Turcji.

42-latek nie zgłosił amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego ich wywozu z Polski. Mężczyzna twierdził, że naboje nie są jego własnością i nie wie skąd pochodzą.

Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Dobrowolnie poddał się karze i uiścił grzywnę w kwocie 200 zł.

Naboje zabezpieczono do wszczętej sprawy karnej.

Jeszcze tego samego dnia, obywatel Turcji został zwolniony i wyjechał na Ukrainę.

Od początku bieżącego roku (2018), odnotowano 14 przypadków usiłowania przewiezienia bez zezwolenia przez granicę polsko-ukraińską na Podkarpaciu broni i amunicji.

 

źródło: BiOSG

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)